BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Prieš kelerius metus rajone pasirodžius pirmiesiems kelininkų eksperimentams su saugumo salelėmis, ne tik ūkininkai, bet ir verslininkai ėmė atvirai tuo piktintis. Bet, bandydami įrodyti savo tiesą, nei vieni, nei kiti nesulaukė rajono valdžios pagalbos. Taip nutiko ir praėjusį penktadienį, kai į susitikimą su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėju Nemunu Abukausku prie naujojo Kelmės miesto žiedo Raseinių gatvėje atvyko tik šią problemą bandantys išspręsti rajono ūkininkai ir keli verslininkai. Savivaldybei atstovavo mero pavaduotojas Izidorius Šimkus, miesto seniūnas Romas Atkočaitis bei Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Mantas Ralys.

Dėl to, kad Saugaus eismo skyriaus vedėjas N. Abukauskas atvyktų į Kelmę, daug jėgų atidavė Kukečių seniūnijos ūkininkas Albertas Meškauskas. Patyręs stambus ūkininkas, kurio žemės, kaip ir daugelio kitų ūkininkų, išsibarsčiusios po kelias seniūnijas, kiekvieną kartą susiduria su problema, kai reikia su šiuolaikine vakarietiška technika pervažiuoti iš vieno žemės sklypo į kitą.

– Nežinau, kodėl mūsų rajono valdžia taip lengvai pasirašė po kelininkų pateiktais projektais? Kai kelyje Ryga-Kaliningradas buvo padarytos saugumo salelės, link Kryžkalnio ūkininkai su kombainais važiavo per Liolius, Kražius. Vėliau kelyje Užventis-Šaukėnai-Kuršėnai ties Ramučiais buvo suprojektuota žiedinė sankryža. Po jos saugumo salelė išdygo Kelmės centre, o dabar štai šis žiedas. Kuo mes kalti, kad Europos Sąjunga gamina plačią žemės ūkio techniką, o Kelių direkcija kelius tik siaurina? Duosim jums savo techniką, ir pabandykit pervažiuoti per kvailai suprojektuotą siaurutį žiedą,– kreipdamasis į svečią, kalbėjo Albertas.

Abukauskas bandė aiškinti, kad šioje labai avaringoje ir pavojingoje sankryžoje žiedas suprojektuotas tik dėl pačių eismo dalyvių saugumo, tačiau ūkininkai ir verslininkai su tokiomis valdininko mintimis nesutiko. Rajono gyventojai sakė nepamenantys, kada čia buvo kokia didelė avarija. Priešingai, jų nuomone, čia yra plati sankryža, nėra didelių medžių, todėl ir matomumas yra geras.

– Velniam čia šitas žiedas buvo reikalingas? Dabar, padarius siaurą žiedą su nestandartiniu posūkiu į dešinę, tikrai galima susilaukti didelės nelaimės. Sunku jame susisukti ne tik ūkininkų technikai, bet ir sunkiasvoriams automobiliams. Sukdamiesi žiede, vairuotojai priversti kliudyti žiedo vidurį – ar laukiama, kol įvyks avarija arba nuo pravažiuojančios transporto priemonės ratų atšokęs akmuo sužeis pro šalį einantį pėsčiąjį? Geriau per kokią gyvenvietę būtumėte asfaltą nutiesę, nei čia pinigus „išplovę“,– vienas paskui kitą savo tiesą įrodinėjo kelmiškiai.

Ūkininkus ir verslininkus palaikęs Kelmės miesto seniūnas Romas Atkočaitis suabejojo, ar Europos Sąjungoje gali būti padarytas didesnis absurdas. Seniūnas sakė, kad dėl prastos darbų kokybės kelininkai jau daugelį kartų buvo priversti taisyti projektuotojų klaidas.

Kai vienas paskui kitą žiedu ėmė važiuoti ne tik ūkininkų traktoriai, bet ir sunkiasvoriai automobiliai, N. Abukauskas akivaizdžiai pamatė, kaip sudėtinga vairuotojams įveikti šį dar nepriimtą objektą. Svečias ir pats stebėjosi, kodėl kelininkai suprojektavo tokį siaurą žiedą, kai aplink daug laisvos valstybinės žemės. Atidžiau apžiūrėjęs statinio vidurį, Saugaus eismo skyriaus vedėjas ištarė:

– Žiedas „šūdinai“ padarytas, – ir atsigręžė į čia pat stovintį Valstybinės įmonės „Šiaulių regiono keliai“ Saugaus eismo vyresnįjį specialistą Antaną Vaidonavičių.

Supratę, kad tik svečias iš Vilniaus gali imtis atitinkamų priemonių, sprendžiant Šiaulių kelininkų sukurtas problemas, rajono ūkininkai dar tą pačią dieną N. Abukauskui aprodė Kelmės miesto centre padarytą saugumo salelę bei Ramučių sankryžos žiedą. Po susitikimo organizatoriai pasidžiaugė, kad svečias iš Vilniaus suprato kelininkų sukurtas problemas ir pažadėjo pertvarkyti ne tik naująjį Kelmės miesto, bet ir jau veikiantį Ramučių sankryžos žiedą. Svarbu, kad N. Abukausko žodžiai neliktų pažadais, nes rajono ūkininkai dar nuo 2014 metų pabaigos turi karčią tokių susitikimų patirtį. Tuokart prie Ramučių žiedinės sankryžos susirinkę ūkininkai, projektuotojai, rajono savivaldybės ir policijos atstovai bandė įrodyti, kad tokios sankryžossunkiai įveikiamos net patyrusiems vairuotojams, o dar sudėtingiau pravažiuoti čia su stambia žemės ūkio technika. Dėl visų problemų raštiškai buvo kreiptasi į ilgametį Šiaulių regiono kelių direktorių Piotrą Bakanovą, tačiau laikas parodė, kad kelininkų vadovas liko abejingas rajono ūkininkų prašymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA