BIČIULIS

Aivaras NORBUTAS

Vieną gražią, o gal apsiniaukusią (nepamenu), balandžio dieną į mano duris pasibeldė vyriškis žaliais darbiniais rūbais ir rūsčiai pareiškė, kad nuo šiol atliekų konteinerį privalau statyti ne Stadiono gatvės, kurioje gyvenu, šalikelėje, o turiu nuvilkti į greta esančią Šermukšnių gatvę, nes toks Kelmės vietinio ūkio viršininko įsakymas, o dėl kiekvieno konteinerio jie atbulomis nesivažinėsią (šiaip, aš nesuprantu, kam reikia važinėti atbulomis, jei galima važiuoti į priekį…).

Kadangi man kilo įtarimas, kad Kelmės vietinio ūkio direktorius tokio įsakymo galėjo ir neduoti, o viskas vyko žaliojo žmogeliuko, ir, beje, ne visai mandagaus, iniciatyva, Kelmės vietinio ūkio atliekų tvarkymo vadybininkei Jolantai Šimkienei nusiunčiau paklausimą, kas ir kuo remdamasis mane verčia atliekų konteinerius po Vaiguvą tampyt… Žiū, po mėnesio pareikalaus į Alyvų gatvę ištempt, dar po mėnesio ir į Kelmę su konteineriu keliauti teks… Gavau atsakymą, kad į mano paklausimą bus atsakyta per 10 darbo dienų. Puiku! Kantriai laukiu dešimt dienų, vienuoliktąją rašau, kad dešimtąją darbo dieną atsakymo nesulaukiau, o artėja svarbi, konteinerio išvilkimo į gatvę diena ir aš nežinau, kaip man elgtis… Ponia vadybininkė atsiprašė už vėluojantį atsakymą ir pranešė, kad (cituoju): „…Kol kas paliekame galioti senąją tvarką (pavasario ir vasaros sezono metu), konteineris atliekų vežimo dieną gali būti pastatytas Stadiono gatvėje. Vėliau bus sudaryta komisija, kuri apžiūrės ir įvertins privažiavimo prie konteinerio galimybes. Apie priimtą sprendimą informuosime…“.

Valio!!! Tampyti konteinerio po kaimą nereikės! Užteks į gatvę prie namų išvilkti. Iki bus sudaryta komisija man priskirtų atliekų surinkimo konteinerių likimui spręsti.

Bet… Nežinau, kas vyko Kelmės vietiniame ūkyje, bet įtariu, kad nemandagūs žalieji žmogeliukai gavo velnių… Ir tapo dar nemandagesni. Gegužės 9 dieną, susikratę atliekas į savo didžiąją mašiną, konteinerį nutėškė žemėn. Specialiai nuvertė. Puikiai tai per langą matėsi… Čia kaip šunytis, kai negali įkąsti, tai nors koją pakelia ant neprieteliaus (beje, nesuprantu, kuo nusipelniau šio neprieteliaus statuso…) mašinos rato… Nuverstą konteinerį pakelti man tikrai nesunku, rankos nenukris, bet netinkamas žaliųjų žmogeliukų elgesys vis tiek yra netinkamas, apie tai vėl informuoju p. J. Šimkienę. Deja, šįkart atsakymo nesulaukiu… Bala jo, to atsakymo!

Žalieji žmogeliukai vėl apsireiškė po dviejų savaičių, kaip ir priklauso jiems, pagal grafiką. Ne, šįkart jie nenuvertė konteinerio. Šįkart jie nutempė jį į Šermukšnių ir Stadiono gatvių sankryžą ir paliko važiuojamoje kelio dalyje, tuo sukeldami pavojų eismui ir sukeldami grėsmę fiziniui konteinerio egzistavimui – ko jau ko, bet lakstančių kelių gaidelių mūsų kaimo gatvėmis netrūksta. O jei toks būtų konteinerį parbloškęs, ar net sulaužęs??? Būtų suniokotas KVŪ priklausantis materialus turtas!!! Tai, kad koks kelių gaidelis prisitrėškęs būtų, bala jo nematė, čia jo problemos. Pagalvojęs, kad tokia savivalė nelabai gerai, nutariu paskambinti žaliųjų žmogeliukų vadui, KVŪ direktoriui Dainiui Popovui. Atsiliepus jam, išsiaiškinam, kad vadas šiuo metu atostogauja ir man pasiūlo arba laukti jo atostogų pabaigos, arba paskambinti jo pavaduotojui Eugenijui Plučui. Renkuosi pastarąjį variantą. Paskambinu. O vat pokalbis su juo, palieka neišdildomą įspūdį!

Sužinau, kad tokių atvejų, kad jų žalieji žmogeliukai vartytų konteinerius, ar keistų jų stovėjimo vietą, nėra ir būti negali, o vat man, cituoju, pakrikę nervai… Aš viską išsigalvoju. Vartau konteinerius pats (arba vėjas), tampau juos po miestelį…

Mielas žaliųjų žmogeliukų vado pavaduotojau Eugenijau Plučai, taip, aš tikrai neturiu ką veikti, kaip tik vartyti konteinerius, tampyti juos gatvėmis ir skųstis jums! Per dieną tai darau po keletą kartų. Ir vien iš neturėjimo ką veikti ir noro apšmeižti jūsų nekaltuosius žaliuosius žmogeliukus!

Jums tikrai su galva negerai… Man belieka tik pasijuokti.

O dabar nuo beletristikos prie reikalo.

Pasinaudosiu Kelmės rajono atliekų tvarkymo taisyklių (Kelmės rajono tarybos sprendimas Nr. T-181) V straipsnio 30.3 punkto suteikta teise ir KVŪ direktoriui p. D. Popovui siūlau pagerinti atliekų surinkimo darbą – pravesti mandagumo kursus savo žaliesiems žmogeliukams ir savo pavaduotojui E. Plučui.

Noriu paprašyti Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ir Kelmės savivaldybės, prižiūrinčios KVŪ darbą, įvertinti aprašytą situaciją, kaip to reikalauja atliekų tvarkymo taisyklių XVI straipsnio 140.3 punktas. Taip pat pasidomėti, ar buvo laikomasi 137 punkto reikalavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA