BIČIULIS

Dovanodami nuoširdumą ir globą – apdovanojame save

Daiva ZELIONKIENĖ

Vijurkų vaikų globos namų atestuota socialinė darbuotoja

            Vaikams augti šeimoje yra geriausia. Deja, šiandieninė situacija yra tokia, kad turime daug tėvų globą praradusių vaikų, kurių didelė dalis auga institucijoje. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą, kartais globa (rūpyba) ar įvaikinimas yra pati geriausia išeitis ir pagalba vaikams, likusiems be tėvų globos.

            Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu atsiranda vis daugiau globėjų, norinčių į savo šeimas priimti tėvų globos netekusius vaikus. Per praėjusius 2016 metus iš vaikų globos namų į globėjų šeimas išvyko gyventi 7 vaikai, šiemet – 3 vaikai. Tai nedideli skaičiai, tačiau atsižvelgiant į vaikų interesus, kartais vaikai pas globėjus skubos tvarka apgyvendinami tiesiai iš biologinių šeimų ir nepatenka į vaikų globos namus.

            Siekiant užtikrinti vaikų galimybes augti šeimoje, daug dėmesio skiriama globos (rūpybos) ir įvaikinimo viešinimui, globėjų paieškai, jų paruošimui ir konsultavimui.

            Gegužės 8–14 d. Lietuvoje buvo ypatinga savaitė, skirta nuoširdumui. Antrą kartą visoje Lietuvoje buvo organizuojama socialinė iniciatyva – „Nuoširdumo savaitė“, kurią iniciavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Vijurkų vaikų globos namai.

            Tarpusavio bendravimas formuoja teisingą nuomonę apie globą ir įvaikinimą, ugdo supratingumą. „Nuoširdumo savaitę“ pradėjome aplankydami Liolių pagrindinę mokyklą, kur susitikome su socialine pedagoge Rita ir mokinių tėvais. Vijurkų vaikų globos namų atestuota socialinė darbuotoja Daiva papasakojo susirinkusiems apie globą ir įvaikinimą, apie vaikų globos namuose augančius vaikus, jų svajones augti šeimoje.

            Gegužės 12 d. Vijurkų vaikų globos namuose apsilankė Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos psichologė Vaiva ir socialinė pedagogė Jurgita su visu būriu 5–6 klasių moksleivių. Šiam susitikimui vaikai iš anksto pasiruošė. Visą savaitę mokykloje bendrų užsiėmimų metu kalbėjosi, diskutavo apie globą, globos namuose augančius vaikus ir jų poreikius, iš popieriaus lankstė drugelius, kuriuos klijavo ant nutapyto namo ir keptų sausainių. Atvykę į globos namus vaikai ne tik susipažino, bendravo, žaidė, bet ir rodė nuoširdų dėmesį vieni kitiems. Išvykdami gimnazistai padovanojo po saldžią dovanėlę – sausainį „širdelę“, kaip naujos gražios draugystės prisiminimą, tikėdamiesi tolimesnio nuoširdaus bendravimo. Tai padovanojo šypseną ir jausmą, kad esi kažkam reikalingas.

            Nuoširdumas – tai pagrindinė sąlyga draugystei, kuri svarbi dalyvaujant kito žmogaus gyvenime. Nuoširdūs santykiai suteikia stiprybės, skatina džiaugtis gyvenimu ir padėti vieni kitiems. Džiugu, kad šiai „Nuoširdumo savaitei“ neliko abejingi Kelmės rajono ugdymo įstaigų bendruomenės nariai. Ta proga moksleiviai dalyvavo kūrybinių darbų konkurse draugystės, pasitikėjimo vienas kitu, pagalbos, tolerancijos ir kitomis „Nuoširdumo savaitės“ renginiuose aptartomis temomis. Viena iš kūrybinio darbo idėjų – laiško rašymas vaikų globos namuose augantiems vaikams. Vijurkų vaikų globos namai jau gavo Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos nufilmuotą laišką apie užsimezgusią draugystę.

            Visų vaikų poreikiai tokie patys – augti šeimoje, būti vertingais ir mylimais. Vaikai nėra atsakingi už suaugusių žmonių netinkamą elgesį ir savo pareigų nevykdymą, todėl aplinkiniai neturėtų toleruoti patyčių globojamų vaikų atžvilgiu. Tikimės, kad ši gerumo akcija paskatins daugiau žmonių prisidėti prie gražių poelgių įgyvendinimo. Jeigu galvojate apie globą ir įvaikinimą ir manote, kad vaikas jūsų namuose galėtų džiaugtis savo vaikyste be rūpesčių ir baimės, prašome nelaukti ir kreiptis į savo gyvenamosios vietos Vaiko teisių apsaugos skyrių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA