BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Šie metai daug rūpesčių pridarė ne tik žemdirbiams, bet ir rajono kelių prižiūrėtojams. Dėl ilgalaikių kritulių neišvažiuojami tapo ne tik seniūnijų kaimų keliai. Mums paskambinusi viena Kelmės miesto gyventoja piktinosi sunkiai išvažiuojamu keliu, kuris kadaise vedė į buvusios Kelmės paukštininkystės bendrovės centrą.

– Po bendrovės likvidavimo tuščiuose pastatuose įsikūrė keletas verslininkų ir ūkininkų, o kelias taip ir liko netaisytas. Per ilgą laiką plonoje asfaltuotoje kelio dangoje atsirado daugybė duobių, o pro mėsos perdirbimo įmonę einančią nedidelę kelio atkarpą saugiai pravažiuoti galima tik su krovininiais automobiliais ar visureigiais. Priešingai nei verslininkai, toje teritorijoje esančių dviejų sodybų gyventojai ar jų artimieji tokių transporto priemonių neturi, o su lengvaisiais automobiliais pasiekti saviškius yra ne tik sudėtinga, bet ir rizikinga,– sakė moteris.

Skambinusioji teigė, kad dėl šios problemos dar prieš trejetą metų buvo kreiptasi į Kelmės apylinkių seniūnijos seniūną Algimantą Dambrauską, bet pagalbos taip ir nesulaukta. Moteris piktinosi tuo, kad šiemet rajono savivaldybė rado lėšų asfaltuoti kelią į Gaštynus, o kelių šimtų metrų atkarpos,  vedančios iš magistralinio kelio Ryga-Kaliningradas iki Vilbėno gatvės pabaigos Verpenos kaime suremontuoti negali…

Kelmės apylinkių seniūnijos seniūnas A. Dambrauskas pripažino, kad gyventojai ir jų artimieji turi pagrindo skųstis prastai pravažiuojamu keliu. Tačiau tai nereiškia, kad seniūnas šią problemą yra pamiršęs. Pagal galimybes kelias buvo lyginamas, o duobių taisymui buvo išpilta 135 kv. m žvyro.

– Bet žvyravimas yra tik trumpalaikė kosmetinė priemonė. Problema, kad dalis šio kelio turi asfaltuotą dangą. Dar pavasarį buvo kilusi mintis visą šią kelio atkarpą užpilti ištisine asfalto danga, bet kai į vietą atsivežiau Kelmės kelių tarnybos vadovą Gytį Juchnevičių bei rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėją Mantą Ralį, kartu nusprendėme, kad ant dabartinio pagrindo dėti ištisinę naują dangą būtų neprotinga. Geriausia būtų su specialia technika senąjį asfaltą susmulkinti, o išlyginus užpilti naują dangą,– aiškino Algimantas.

Seniūnui ramybės neduoda dar ir tai, kad prie posūkio ties mėsos cechu yra verslininkų padaryta kanalizacijos duobė. Nors anksčiau veikusio cecho savininkai tvirtindavo, kad duobė laiku ištraukiama, tačiau šalia kelio juostos nuotekų duobei nėra tinkama vieta. Palijus vanduo iš kelio duobių neturi kur nutekėti, nėra galimybių patikrinti, ar purvinos balos yra tik lietaus padariniai. Norint ateityje išvengti nesutarimų su verslininkais, reikėtų kasti vandens nubėgimo griovius ir statyti pralaidą. Šio kelio remonto darbai turėtų būti kitų metų seniūnijos planuose.

Rajono savivaldybės Turto valdymo ir komunalinio ūkio komitetui organizavus išvažiuojamąjį posėdį, Kelmės apylinkių seniūnas komiteto narius nuvežė į miesto priemiestį ir prastą kelią įvardijo kaip vieną iš probleminių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA