BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Į redakciją kreipėsi keli kelmiškiai – B. Laucevičiaus gatvės 12-ojo bei 14-ojo daugiabučių namų gyventojai, kurie reiškė nepasitenkinimą dėl sustabdytų šių namų atnaujinimo darbų. Darbų nutrūkimo priežastis viena – rangovo UAB „SMD“ bankrotas. Kai kurie šių namų gyventojai dėl neužbaigtų darbų kaltina rajono savivaldybei pavaldžią UAB „Kelmės vietinį ūkį“, nes ji yra darbų užsakovė. Beje, mums skundėsi ir šioje bendrovėje dirbę, dabar darbo netekę kelmiškiai.

– Pirmieji daugiabučiai namai buvo renovuoti pagal Probleminių rajonų programą. Tada pati savivaldybė skelbdavo konkursus rangovui parinkti. Tais laikais butų šeimininkams tereikėdavo sumokėti 15 proc. darbų vertės. Turėjome ir tada problemų su rangovais, bet jas išspręsdavome, statybininkai baigdavo darbus,– sakė rajono meras Vaclovas Andrulis. – Dabar Kelmės vietinis ūkis renovacijos darbus perka per Vilnių, t. y. per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO). Todėl rangovo parinkimui nei savivaldybė, nei Kelmės vietinis ūkis jokios įtakos neturi.

Rajono vadovas teigė, kad jį ir kai kuriuos kitus savivaldybės darbuotojus nustebino, jog konkursą laimėjo UAB „SMD“. V. Andrulis prisiminė su šia bendrove buvusius vargus, kai ji atnaujino Užvenčio Šatrijos Raganos gimnaziją. Tuomet darbai taip pat strigo, buvo pažeidžiami elementarūs darbų saugos reikalavimai.

– Dabar viską lemia jo didenybė mažiausia kaina. Žinodami tai, konkursų dalyviai ją sumažina net iki 30 proc. lyginant su investiciniu projektu,– sakė Kelmės vietinio ūkio direktorius Dainius Popovas.

Pasak D. Popovo, „SMD“ B. Laucevičiaus 12-ajame name atliko apie 48, o 14-ajame – apie 2 proc. numatytų darbų. Už juos Kelmės vietinis ūkis su dabar jau bankrutavusiu rangovu atsiskaitė.

– Mūsų name yra baigti beveik visi santechnikos darbai, bet statybininkai nebaigė apšiltinti namo išorės. Jie nuardė namo stogą, bet naujo uždengti nebespėjo. Per lietų sušlapo kai kurie butai. Laimė, kad Kelmės vietinis ūkis uždėjo laikiną dangą. Žmonės, kurių butai buvo sugadinti, gaus draudėjų išmokas,– sakė B. Laucevičiaus 12-ojo namo komendantė Vilma Petkevičienė.

– Mūsų name padaryta tik apie 80 proc. kanalizacijos sistemos remonto. Rangovai atkasė dalį pamatų. Gerai, kad iki šiol mažai lijo, todėl vanduo dar neprasiveržė į rūsius. Bet prie pamatų išraustos duobės kelia grėsmę, o pirmiausia – prie namo žaidžiančių vaikų saugumui,– pasakojo B. Laucevičiaus 14-ojo namo komendantas Jonas Pipiras.

Dabar per CPO Kelmės vietinis ūkis paskelbė naujus darbų pirkimus – kiekvienam namui atskirus. Darbams geriausias laikas bėga. Rangovai gali paaiškėti vasaros ir rudens sandūroje. Žinoma, taip bus, jei darbų pirkimo konkurso rezultatai nebus apskųsti teismui. Tokiu atveju viskas nusitęstų neaišku kokiam laikotarpiui.

Šių namų gyventojai labai norėtų, kad kuo greičiau būtų sutvarkytos šildymo sistemos. Nuo rudens vidurio prasidės šildymo sezonas, ir vėl reikės mokėti už tiekiamą šilumą. Jei nebus sutvarkytos šildymo sistemos, tuomet gyventojai ir toliau brangiai mokės už butų šildymą. Šiuose namuose yra ir keturių kambarių butai. Keliuose tokiuose butuose gyvena tik vienas pensininkas. Jie gauna ribotas kompensacijas, nes susidaro viršplotis, už kurį savivaldybės parama yra neteikiama. Kai kurie tokių butų savininkai juos norėtų parduoti, bet didelių butų paklausa yra menka.

Daugelis kritikuoja viešųjų pirkimų tvarką, kai lemiamą reikšmę turi pasiūlyta mažiausia kaina. Kiti rodikliai nieko nelemia. Pavyzdžiui, bendrovės finansinė situacija, jos gamybos bazė, skolos, vėluojantys atlyginimai ir t.t. V. Andrulis sakė, kai savivaldybė ar jos įmonės bando į pirkimo sąlygas įrašyti kokybės, efektyvumo reikalavimus Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) liepia keisti pirkimo sąlygas, nes tokie reikalavimai įvardijami kaip pertekliniai. Pasak mero, neseniai taip nutiko UAB „Kelmės autobusų parkui“, kuris nori įsigyti gerus, o ne pigius autobusus. Tačiau bendrovės ketinimams VPT paskelbė veto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA