BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Baigiantis vasarai, redakciją pasiekė Vilijos M. elektroninis laiškas, prie kurio buvo prisegtos dvi nuotraukos. Autorės teigimu, šios nuotraukos buvo darytos rugpjūčio 27 d. po Užvenčio seniūnijos Junkilų ir Šlumpių kaimuose vykusių kelių greideriavimo darbų.

Vilija teigia, kad ne tik šiuose, bet ir kituose seniūnijos kaimuose minėtąją dieną keliai buvo ne lyginami, o paprasčiausiai „suarti“. Autorės nuomone, net ir tie keliai, kurie iki greideriavimo dar buvo neprastos būklės, po tokių darbų tapo sunkiai pravažiuojami. Vilija teigia, kad prasta greideriavimo darbų kokybe pasipiktinę vietos gyventojai kreipėsi į Užvenčio seniūnijos seniūną Liną Mačernių, bet „šis jokių veiksmų nesiėmė ir greiderio mašinistui toliau leido gadinti kelius“.

Kitaip šią situaciją paaiškino Užvenčio seniūnas L. Mačernius. Seniūnas sako, kad prieš daugybę metų tiesti seniūnijos keliai ne tik visiškai susiaurėjo, bet ir baigia užželti. Kelio viduryje pasidarė į lovius panašios įdubos, nes žvyro likučiai atsidūrė kelkraščiuose. Po kiekvieno lietaus kelio vidurys prisipildydavo vandens ir tokiu keliu būdavo sunku pravažiuoti.

Šią sausą vasarą seniūnui kilo mintis pasinaudojus saulėtais orais bent truputį praplatinti siaurus kaimo kelius, o šalikelėse esantį žvyrą sustumdyti į vieškelio vidurį.

– Kadangi su žvyru iš pakraščių į kelio vidurį buvo sukelta ir velėna, suprantu, kad tai iš tikrųjų atrodė neestetiškai. Su kai kuriais ūkininkais sutarėme, ir greiderio mašinistui velėną leido versti į jų laukus, o kitur ji ir liko gulėti kelio viduryje. Dabar seniūnijos jėgomis bandome tokias vietas taisyti. O kai bus atliekamas trečias kelių greideriavimas, tos velėnos ir akmenys pasinaikins,– teigė L. Mačernius.

Seniūnas sakė, kad greideriavimo paslaugas seniūnijai teikia „Šiaulių regiono keliai“ ir dėl jų darbų kokybės priekaištų neturi – mašinistas daro tai, kas jam liepiama. Iš gyventojų seniūnas prašo pakantumo ir supratimo, kad laikini sunkumai netrukus praeis, o praplatėjusiais keliais visiems bus geriau ir saugiau važiuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA