BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį penktadienį Kelmėje duris atvėrė daugiafunkcis sporto centras. Turėti rajono centre modernią su sėdimomis vietomis sporto salę ar net rūmus dar sovietmečiu puoselėjo tuometinė rajono valdžia, tais laikais egzistavęs Kelmės paukštininkystės tarybinis ūkis. Ši idėja buvo gyva ir nuo 1990-ųjų metų, kai buvo atkurta Lietuvos valstybė ir Kelmės rajono savivaldybė. Tačiau idėja virto tikrove tik šio dešimtmečio pradžioje, kai praėjusios kadencijos rajono taryba, kuriai iš pradžių vadovavo a.a. Kostas Arvasevičius, o vėliau – Vaclovas Andrulis, priėmė reikalingus sprendimus dėl šio objekto projektavimo ir statybos. Darbai, kurių didžiąją dalį atliko UAB „Račkausko AGROTECH“, prasidėjo 2014 m. gruodžio 1 d., o buvo baigti praėjusių metų gruodžio 22-ąją. Po to dar beveik metus buvo perkama ir montuojama įranga, baldai. Sporto centro statybos darbų, kuriems vadovavo Algimantas Blinstrubis, vertė – 4,346 mln. eurų. Apie 400 tūkst. eurų kainavo aplinkos sutvarkymas, o apie 300 tūkst. – įranga, baldai, kitas inventorius.

Laimino vienas, juostą kirpo penkiese

Į atidarymo šventę, kurią vedė laikinoji Vaikų ir jaunimo sporto mokyklos direktorė Laura Balsytė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas sportui Saulius Michailovas, atvyko daug Lietuvoje žinomų sporto visuomenės veikėjų, rajono sporto veteranų, sporto klubų vadovų, trenerių, Sporto mokyklos auklėtinių ir t.t. Meras Vaclovas Andrulis pasidžiaugė, kad tai pirmasis visuomeninės paskirties statinys, iškilęs po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Meras prisiminė, kad pirmiausia vyko diskusijos nuo ko pradėti Sporto centro statybą – baseino ar daugiafunkcių patalpų. Nuspręsta pradėti nuo pastarojo varianto. Toks sprendimas turėtų pasiteisinti, nes varžybos arenose ir treniruočių salėse bus įvairiapusiškesnės nei baseine. Pasak rajono vadovo, iki šiol pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į jau pastatytų statinių atnaujinimą, o naujoms statyboms pristigdavo lėšų. Žodį tarė 2012-2016 m. Vyriausybės, skyrusios finansavimą šio objekto statybai, vadovas, Seimo narys Algirdas Butkevičius. Jis pasidžiaugė, kad šiame Sporto centre treniruosis ir varžysis imtynininkai, nes buvęs premjeras, besimokydamas Šeduvos vidurinėje mokykloje, pats užsiiminėjo šia sporto šaka, buvo Lietuvos jaunimo čempionas.

Simbolinę įkurtuvių juostelę be V. Andrulio ir A. Butkevičiaus kirpo savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, UAB „Račkausko AGROTECH“ direktorius, rajono tarybos narys Petras Račkauskas ir buvusio Kūno kultūros ir sporto departamento skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas.

Sporto centrą palaimino Kelmės dekanato dekanas-klebonas Mindaugas Grigalius. Jis pacitavo neseniai Lietuvoje besilankiusio popiežiaus Pranciškaus žodžius, pasakytus Italijos sporto centro 70-mečio minėjime. Popiežius Pranciškus, beje, didelis futbolo gerbėjas, kalbėjo: „Kaip sportininkus, kviečiu jus ne tik žaisti, ką jau ir darote, bet ir kai kam daugiau – kaip sporte, atiduoti visas jėgas ir gyvenime. Atiduoti visas jėgas ieškant gėrio Bažnyčioje ir visuomenėje, be baimės, drąsiai ir su užsidegimu. Atiduoti visas jėgas santykiuose su kitais ir Dievu. Nesitenkinti vidutiniškomis lygiosiomis, bet atiduoti visas jėgas paskiriant gyvenimą tam, kas amžinai vertinga ir tvaru“.

Sveikinimo žodžius tarė Kelmės rajono garbės pilietis, buvęs Seimo narys Jonas Jagminas, Lietuvos imtynių ir tinklinio federacijų vadovai Giedrius Dambrauskas ir Darius Vasiliauskas, Regionų krepšinio lygos, kurios aukščiausiame divizione šiemet pirmą kartą žaidžia „Kelmės“ komanda, vadovas Aleksas Makulavičius, sporto draugijos „Nemunas“ pirmininkas, mūsų kraštietis, žaidęs kol kas rajono futbolo istorijoje geriausių pasiekusioje Kelmės „Melioratoriaus“ komandoje Kęstutis Levickis, rajono tarybos narys, buvęs vicemeras, kuravęs sportą, kai buvo pradėtos šio objekto statybos, Kęstutis Bilius, Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė, kaimynai iš Kelmės profesinio rengimo centro, taip pat Šiaulių miesto savivaldybės atstovai bei kiti.

Pirmiesiems išbandyti taiklumą buvo pasiūlyta I. Sirusienei ir V. Andruliui. Pastarasis ketvirtu bandymu įmetė kamuolį į krepšį, o direktorei prireikė daugiau mėginimų.

Kalbas paįvairino jungtinio Pakražančio gimnazijos ir Kelmės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro (vadovai Vladas Miklovas ir Svajūnas Klimas) atliekami kūriniai, Kelmės kultūros centro šokėjų pasirodymai.

Po atidarymo iškilmių vyko pirmosios tinklinio ir krepšinio rungtynės.

Laukia įvairi veikla

Rašėme, kad Kelmės sporto centras oficialiai dar nepriduotas, nes pretenzijų turėjo priešgaisrinės saugos specialistai. V. Andrulis stebėjosi, kad visi darbai, susiję su priešgaisrine sauga, buvo padaryti taip, kaip numatyta projekte, kuris buvo derintas su šios srities specialistais, o dabar tie patys žmonės jau kelia kitus reikalavimus nei projektavimo metu. Todėl dar neįteisinta ir VšĮ „Kelmės sporto centras“ veikla. Kol kas šiuo pastatu rūpinsis jau minėtoji Laura Balsytė. Šiame pastate treniruosis vis dar kažkodėl tebeegzistuojančios Vaikų ir jaunių sporto mokyklos (rajono tarybos sprendimu veikla turėjo būti nutraukta nuo š.m. rugsėjo 1 d. – aut. pastaba) auklėtiniai. Pagrindinėje salėje, kurioje yra 500 sėdimų vietų, šalies aukščiausios lygos tinklinio čempionato rungtynes žais Kelmės „Etovio“ vyrai bei Regionų krepšinio lygoje besivaržanti „Kelmės“ komanda. Be to, šioje salėje galės varžytis rankininkai, salės riedulininkai, salės futbolo komandos, badmintonininkai, stalo tenisininkai. Įrengtos specialios imtynių, treniruoklių, gimnastikos salės, erdvias patalpas turės šio centro darbuotojai, medicinos personalas. Yra persirengimo kambariai, dušo kabinos, rūbinė. Taip pat sutvarkytos patalpos boulingui, yra biliardo kambarys, kavinė. Pastarajai, kaip ir boulingui, tikriausiai bus ieškoma privačių šeimininkų. Be to, yra modernus tablo, šiuolaikiška patalpų vėdinimo įranga.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA