BIČIULIS

Lankydamasi pas bičiulius lenkus Miastko savivaldybėje, mūsų rajono delegacija buvo supažindinta su vykdomais projektais, bendra finansavimo suma ir kiek prisideda pati savivaldybė. Daugelis delegacijos narių stebėjosi, kad visų projektų vertė net 10,5 mln. eurų. Kelmės rajone vykdomų projektų suma yra didesnė, bet, matyt, mažai kalbame apie tai, ką darome ir kiek darome, todėl pas kaimynus visada geriau. Taigi kokius projektus 2014–2020 metais vykdo Kelmės rajono savivaldybė?

Nors finansavimo laikotarpis yra 2014–2020 metai, tačiau daugumos projektų įgyvendinimas prasidėjo arba prasideda tik šiais metais. Darbus stabdo ir tai, kad labai ilgai ministerijose derinami projektų aprašai, tvarkos, kai kurie aprašai buvo keičiami po keletą kartų.

Visų 2014–2020 metais Kelmės rajono savivaldybės vykdomų projektų vertė pagal paramos sutartis yra 30,7 mln. eurų. Ją sudaro Europos Sąjungos, Valstybės investicijų programos, savivaldybės biudžeto lėšos (20,4 mln. eurų), taip pat vykdomi projektai, kurie yra finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, jų vertė – 10,3 mln. eurų (žr. diagramas).

Vienas iš didžiausių projektų – Kelmės kultūros centro pastato rekonstravimas – buvo pradėtas vykdyti 2008 metais, t. y. ankstesniu laikotarpiu. Projektas finansuojamas Valstybės investicijų programos ir rajono savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė – 2,9 mln. eurų. Didžiausias pastatytas objektas – daugiafunkcis Kelmės sporto centras – kainavo 5,3 mln. eurų. Svarbus projektas – Kelmės miesto Vytauto Didžiojo gatvės pėsčiųjų ir pėsčiųjų–dviračių takų sutvarkymas. Kultūros centro pastate, be minėto rekonstravimo projekto, dar vykdomas modernizavimo projektas. Galima paminėti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimo ir plėtros Griniuose bei nuotekų valymo įrenginių statybos Kukečių k. darbus. Sėkmingai pradėtos vykdyti (kai kurios jau ir baigiamos) penkios priemonės pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą: vandentvarkos infrastruktūros gerinimas Tytuvėnų apylinkių ir Kelmės apylinkių seniūnijose (Mockaičių k., Kakoniškės k.), Žalpių k. ir Minupių k. bendruomeninių namų rekonstravimas, sporto erdvės įrengimas Tytuvėnų apylinkių seniūnijos Budraičių kaime. Perkami rangos darbai, siekiant sutvarkyti Tytuvėnų miesto viešąsias erdves, jas pritaikyti visuomenės poreikiams (bus valomi tvenkiniai prie Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio). 2019 metais bus pradėtas Kelmės dvaro ansamblio sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektas, o dvaro sodybos parterinės dalies sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbai šiuo metu pačiame įkarštyje. Džiaugiamės Kelmės miesto pietinės dalies, įrengiant eismo saugumo priemones, sutvarkymo projektu. Projekto vertė – 0,7 mln. eurų.

Iš rajono biudžeto lėšų šiais metais skirta 364 tūkst. eurų Liolių socialinių globos namų rekonstrukcijai, po kurios globos namuose atsiras dar papildomos 22 vietos. Bendra projekto vertė – 839 tūkst. eurų. Taip pat biudžeto lėšomis vykdomas Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos paprastasis remontas. Pirmo etapo darbams vykdyti skirta 390 tūkst. eurų. Laukiame ir energetinių, sveikatos, socialinių, kitų projektų pradžios.

Taigi vykdoma daug rekonstravimo, modernizavimo, renovavimo ir kitokių projektų, kurių realią naudą jau turėjo pajusti Kelmės rajono gyventojai.

Irena SIRUSIENĖ,

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA