BIČIULIS

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS ĮSAKYMAS

DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19)VALDYMO PRIEMONIŲ

2020 m. kovo 13 d. Nr. A-298

Kelmė

                      Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 22 straipsnio 2 dalimi, 25 straipsnio 3 dalimi, 26 straipsnio 3 dalimi ir vykdydamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimus Nr. V-342, V-343, 351, taip pat kitus, susijusius su koronaviruso (covid-19) valdymo priemonėmis, taip pat atsižvelgdamas į  Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio 2020-03-13 protokolo Nr.VK-114 sprendimą:

  1. Įsakau:

                      1.1. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui:

                      1.1.1. nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. kovo 27 d. privalomai stabdyti rajono ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

                      1.1.2. nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d. uždrausti rajono kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą, sustabdyti visus renginius uždarose ir atvirose vietose;

                      1.2. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui uždrausti veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

  1. Nustatau, kad rajono prekybos įmonių (vietų) veikla nestabdoma.
  2. Rekomenduoju:

                      3.1. rajono prekybos įmonių savininkams imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat pagal galimybes rinktis apsipirkimą internetu;

                      3.2. įmonėms, teikiančioms viešojo transporto paslaugas, dažniau dezinfekuoti, vėdinti keleiviams skirtas patalpas ir keleivių vežimui skirtas transporto priemones, keleiviams rekomenduojama laikytis ne mažesnio kaip 1 m atstumo vienas nuo kito;

                      3.3. visoms Savivaldybės teritorijoje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms atšaukti visas komandiruotes, pagal galimybes darbą organizuoti nuotoliniu būdu, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba juos perkelti į virtualią erdvę.

                      3.4. rajono teritorijoje veikiančių įstaigų ir įmonių vadovams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus (iki 14 metų), dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, informuoti, kad nedarbingumo pažymėjimai išduodami  nustatyta tvarka.

  1. Pavedu savivaldybės Bendrojo priėmimo skyriui su šiuo įsakymu supažindinti 1.1, 1.2. skyrių vedėjus, paviešinti rajono spaudoje, Savivaldybės interneto svetainėje.

Šis įsakymas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Administracijos direktorius Stasys Jokubauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA