BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Į redakciją paskambino pasipiktinęs Kražių seniūnijos gyventojas (pavardė redakcijai žinoma) ir papasakojo, kad seniūnijoje balandžio 29 dieną apvažiavimo būdu buvo surenkamos didelių gabaritų atliekos, kurias Kelmės vietinis ūkis išpylė prie neveikiančios Kražių miestelio didelių gabaritų aikštelės. Atsiradęs nelegalus sąvartynas paskatino Kražių seniūnijos gyventojus dar labiau šį šiukšlių kalną padidinti. Pasipiktinęs gyventojas klausė, ar taip gali elgtis bendrovė, surenkanti atliekas iš gyventojų? Be to, stebėjosi, kad vežėjas neima pažeistos, ardytos buitinės technikos, nes kaip ŠRATC atstovė M. Šarnienė aiškino, tokia įranga daro žalą aplinkai ir žmonių sveikatai, tačiau tokia buitinė technika vieną kartą išversta iš mašinos ir vėl į ją sukrauta tikrai neliks be pažeidimų.

                      Kražių seniūnas R. Karčiauskas paaiškino, kad prieš Motinos dieną buvo norima surinkti visas atliekas, kad seniūnija būtų švari. Tačiau vežėjas nespėjo visų didelių gabaritų atliekų išvežti į savo sandėliavimo aikštelę, todėl seniūno paprašė leisti laikinai jas išversti nebeveikiančioje Kražių atliekų aikštelėje. Kadangi buvusi aikštelė aptverta ir užrakinta, o rakto nepavyko rasti, tai didelių gabaritų atliekos buvo išverstos prie aikštelės.

                      Kelmės vietinio ūkio direktorius D. Popovas paaiškino, kad didelių gabaritų atliekų kiekis labai padidėjo, todėl nespėjama visų atliekų surinkti. Kad atliekos apvažiavimo būdu būtų surinktos iš gyventojų pagal grafiką, ir buvo paprašyta seniūno laikinai jas priglausti seniūnijos aikštelėje. Beje, direktorius D. Popovas prasitarė, kad taip buvo pasielgta ir Užventyje. Pasak direktoriaus D. Popovo, didelių gabaritų atliekos – nepavojingos ir žalos gamtai nebuvo padaryta. Deja, iš gyventojo atsiųstų nuotraukų matosi, kad be baldų krūvoje kūpso ir jau aplūžęs šaldytuvas. Buvo pažadėta atliekas surinkti ir išvežti į Kelmės vietinio ūkio sandėliavimo aikštelę gegužės 15 dieną. Pažadą įvykdė.

                      Paaiškinimas, kad nespėja surinkti visų didelių gabaritų atliekų, stebina. Didelių gabaritų atliekos surenkamos du kartus per metus. Juk galima sudaryti grafiką taip, kad suspėtum. Be to, keistai skamba paaiškinimas, kad didelių gabaritų atliekų padaugėjo dešimteriopai. Negi Kelmės rajono gyventojai tapo tokie turtingi, kad baldus, buitinę techniką pradėjo keisti kas metus?

Kražių seniūnijos gyventojo nuotraukos

2 Komentarai(ų)

  • Kra parašė:

    Nu ka zinau, ir taip sako Direktorius? O atrode protings zmogus.. nors ne kazka ten pas ji dirbt kiek girdejau..

  • Valė parašė:

    Atsakingų asmenų paaiškinimai tarsi skirti proto negalią turintiems: „prieš motinos dieną“, „nerado rakto“, „nekenkia“ ir t.t…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA