BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Vasario 11 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai (teisėja Laima Borkovskienė) mūsų rajono merui Vaclovui Andruliui skyrė 25 tūkst. eurų baudą ir penkeriems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje. Priminsime, kad sausio 8 d. vykusiame paskutiniajame teismo posėdyje Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Andrej Mirnyj pasiūlė V. Andruliui skirti 75 tūkst. eurų baudą ir penkeriems metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje, valstybės ir savivaldybės įmonėse. Tad teismas kaltinamajam baudą sumažino tris kartus t.y. 50 tūkst. eurų.

                      Teismas nustatė, kad Kelmės rajono savivaldybės meras V. Andrulis pareikalavo iš kito asmens 10 tūkst. eurų kyšį už palankumą vykdant Tytuvėnų miesto Viešųjų erdvių sutvarkymo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektą. V. Andrulis STT pareigūnų buvo sulaikytas 2020 m. gegužės 19 dieną, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus Petro Račkausko priėmė dalį reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per nuosprendį priėmusį Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmus.

Vasario 20 d. turėjo baigtis V. Andrulio nušalinimas nuo mero pareigų. Teismas šį terminą pratęsė iki nuosprendžio įsiteisėjimo.

8 Komentarai(ų)

 • Rinkėja parašė:

  Vadinasi, kyšius imti apsimoka, ar ne? Susimoki simbolinę baudelę, skaičiuoji pelną ir kikeni iš visų.

 • Be jokios abejonės parašė:

  Niekas nesikeičia, kaip buvo korupcija įsišaknijusi teisingumo institucijoje taip ir liko. Nemanau, mano manymu teisėja viena nedrystų priimėti tokius sprendimus jei neturėtų „stogo“. Kas yra 50 tukst eurų Kelmėje, tai gana padorus namas geroje vietoje.

 • Stasys parašė:

  Visas humoras slypi tame, kad ir tą menkutę baudelę ponui socdemui reikės sumokėti ne iš karto, o per metus. Palauks valstybė, kur dėsis… O mes lažinomės, kad išvis išteisins, juk tooookį advokatą pasisamdė. Kaip bebūtų, socdemų korta jau mušta, o Andruliui turbūt laiko kokią šiltą vietelę Kelmės vandeny ar kitur kur.Juk valdanti partija, vsio zakonno.

 • Kestutis parašė:

  Sveikiname komunistų partija (persirengusia) su pergale teismo procese, įgyvendinant prezidento tikslą „Gerovės valstybę“ mes dedame labai tvirtus pagrindus.

 • Toks Tokį parašė:

  Atkreipkite, ponai ir ponios, dėmesį; – Kokia teisėja ,,teisia“ kyšį paėmusį asmenį /valdininką /, ir viskas bus aišku. Ar bereikia aiškinti daugiau, dėl ko Kelmės prokuroras nustatė realesnę bausmės apimti, ši teisėja tiesiog lyg, Motina Tereza,- piršteliu pagruojo ir pasakė; – niu-niu-niu, Vaciuk, taip daryti negražu, todėl pažadėk, jog ateityje daugiau taip nedarysi, gerai? – Taip, tamsta, teisėjyte, daugiau neimsiu, bet tik mažesnėmis sumytėmis… Įprotis – baisiau už prigimtį, miau-miau

  • parašė:

   Toks tokį sutiko, ir po ,,teismo“,- nudulkėjo privačiai į kavinės požemį, kur yra patalpa ,,TIK VIP KLIENTAMS“ inkognito aplaistyti sėkmingai surežisuoto teismo…O mes dar stebimės, kodėl korupcija ne mažėja, o vešėja kaip pasalietruota pieva,kaip tokie valdžios ,,guzai“ pralenda net ,,pro rakto skylutę“ ir,- toliau daro nusikaltius tokių va ,,teismo“ atstovų, kuriuos pačius reikia teisti…

 • parašė:

  Kokia vyriausybė,- tokie ir teismai. Jie galvoja, kad išvengs teismo. Taip, šiame gyvenime šie amoraliniai degredai išsilaviruos nuo teisingumo, BET – jie pamiršo Aukščiausio Gamtos mistinės jėgos grįžimą BUMERANGO veiksmu. O teisėjai, Laimai /Vasiliauskaitei/ Barkovskienei, ,,teisusiai“ Vaclovą Andrulį,- pravartu būtų perskaityti, pastudijuoti jei ne Švn.Raštą,tai bent Naujajį Testamentą, kuris, ko gero, pakeistų jos požiūrį į gyvenimą, į TIESĄ ir MELĄ, nors, jau abejoju, ar tokiame amžuje esančiai, nuėjusios amoralaus degredacijos gyvenimo kelią, vargu bau, ar ne per vėlu bus atsimainyti, atsiversti kai sąžinės ir visiškos gėdos nebuvimas, bepakeis joje užgęsusius jausmus…

 • Rinkėjas parašė:

  Kaip blogai gyvens Kelmė be visagalio Andrulio! Čia socdemų lopšys. Nėra ką rinkti- šaukia. Be kyšininkų nebeįsivaizduoja gyvenimo.
  Išlys sausas ir kaip žadėjo tęs pradėtus darbus… į savo kišenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *