BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

2013 metais Kiaunorių kaimo bendruomenė, vadovaujama Onos Vaičiulienės, skverelyje priešais bažnyčią pasodino pirmuosius medelius. Ąžuolai ir liepos turėjo simbolizuoti šiame kaime gimusius berniukus ir mergaites. Per penketą metų vietos gyventojų pamėgtame parke buvo pasodinta trylika ąžuoliukų ir vienuolika liepaičių. Gegužės devynioliktąją čia vyko graži Kiaunorių kaimo bendruomenės šventė, kurios pavadinimas „Šeima – gyvybės lopšys“.

Saulėtą šeštadienį, skambant nuotaikingai muzikai, vietos gyventojus prie ūgtelėjusių medžių pasitiko ne tik ilgametė Kiaunorių kaimo bendruomenės pirmininkė O. Vaičiulienė, bet ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė, administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė R. Rimdeikienė, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas V. Ivanauskas, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė N. Želvienė bei Tytuvėnų kultūros centro direktorė A. Šlivinskienė. Renginio vedėja J. Gaupšienė, priminusi žmogaus ir medžio sąsajas, lydinčias mus nuo gyvenimo pradžios iki pabaigos, mikrofoną perdavė kaimo bendruomenės pirmininkei O. Vaičiulienei. Onutė perskaitė Kelmės rajono savivaldybės tarybos kovo 29 d. sprendimą „Dėl šeimų parko vardo suteikimo Kiaunorių kaimo parkui“. Po trumpų plojimų prie ką tik pasodintos vienos liepaitės buvo pakviesta ir jauniausioji šio renginio „kaltininkė“ – Emilija Gumbakytė. Devynių mėnesių mažylė saldžiai miegojo vežimėlyje, tad prie neseniai jai pasodintos liepaitės buvo pasveikinti mergaitės tėveliai – Vytautas ir Neringa Gumbakiai bei vyresnė jų dukra Justė. Šiame parke savo medelius jau turi Vytautė Puidokaitė, Urtė Gedminaitė, Melita Buivydaitė, Pijus Dapševičius, Liudas Morkūnas, Gustas Mikalauskas ir Pijus Ulevičius. Šventės svečiams perkirpus simbolinę juostelę ir padalijus ją medelius turintiems vaikams, kiekvienas jų skubėjo prie savo ąžuoliuko ar liepaitės, kad papuoštų medžio šaką.

Neliko pamiršti ir garbaus amžiaus kaimo gyventojai. Lietuvos šimtmečiui atminti pasodintą ąžuoliuką nuo dabar globos du vyriausi kiaunoriškiai – Česlovas Žymantas ir Antanas Banevičius. Šalia parke augančių medžių netruks sužaliuoti ir šermukšnis, kurį kiaunoriškiams padovanojo N. Želvienė. Naująjį parką pašventino Kiaunorių parapijos klebonas Donatas Grabažis.

Ramybę teikė ne tik į saulę besistiebiantys medžiai, bet ir skulptoriaus Eugenijaus Arkušausko medinės skulptūros. Vyresni džiaugėsi susitikę senokai matytus pažįstamus. Patys mažiausi vaikučiai deklamavo eilėraščius ir džiaugėsi iš šventės organizatorių gavę pilnas saujas saldainių. Smagią nuotaiką, skambias melodijas susirinkusiems dovanojo N. Astašauskienės vadovaujami Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus auklėtiniai ir mokytojai, Pakražančio kultūros centro kapela (vadovas S. Venckus) ir Tytuvėnų kultūros centro Kiaunorių skyriaus meno mėgėjų kolektyvas, vadovaujamas Algimanto Šurnos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA