BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Jau rašėme, kad Seimo rinkimuose, vyksiančiuose spalio 14-ąją, Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 41 varžysis dabartinis Seimo narys konservatorius-krikdemas K. Masiulis, rajono tarybos nariai – Darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ partijų, Liberalų ir centro sąjungos rajono skyrių pirmininkai Borisas Markulis, Petras Beresnevičius, Kęstutis Bilius, socialdemokratė Alma Monkauskaitė bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Izidorius Šimkus. Liberalų sąjūdį atstovaus Algis Krutkevičius. Pastarosiomis dienomis dar paaiškėjo du mūsų rajono atstovai, sieksiantys sėkmės Kelmės apygardoje. Lietuvos lenkų rinkimų akcija kartu su Lietuvos liaudies partija rinkimuose dalyvaus, pateikę vieną sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Šis „duetas“ kels kandidatus ir vienmandatėse apygardose. Kelmėje kandidatuos Liaudies partijos rajono skyriaus pirmininkė Laimutė Burbienė. Tautininkų sąjungai, kuri pasitraukė iš konservatorių-krikdemų politinės organizacijos, Kelmės apygardoje atstovaus „Kelmės krašto“ laikraščio redaktorė Regina Musneckienė. Ji 1995 metais jau siekė mandato į rajono tarybą, atstovavusi Tautos pažangos partijai. Tuomet žurnalistė į rajono tarybą nepateko.

Vakar dienos 10 valandos duomenimis Kelmės rinkimų apygardoje kandidatuoti ruošiasi ir du pretendentai, negyvenantys mūsų rajone. Buvusios teisėjos Neringos Venckienės vadovaujamam „Drąsos keliui“ atstovaus Panemunės katalikių moterų draugijos atstovė Alė Jurgaitienė. Vilniaus mero Artūro Zuoko sąjungai „Taip“ pretenduoja atstovauti Joniškio rajone gimęs, vienas Lietuvos kariuomenės kūrėjų, buvęs Karinių oro pajėgų vadas Jonas Marcinkus. Šie duomenys preliminarūs, o galutinis kandidatų į Seimą sąrašas Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje turėjo paaiškėti pirmadienį, antroje dienos pusėje.

Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje tradiciškai bus 41 rinkimų apylinkė. Trys – Kelmėje, dvi – Tytuvėnuose, viena – Užventyje, prie kurios dar prijungta buvusi Girnikų apylinkė, bei po vieną buvusių visuomeninių ūkių centruose. Po ilgesnės pertraukos prie Kelmės apygardos vėl prijungta Telšių rajono Pavandenės rinkimų apylinkė, nes mūsų rajone nebeužtenka gyventojų, kad būtų sudaryta atskira apygarda.

4 Komentarai(ų)

 • Rinkėjas parašė:

  Štai kiek kandidatų,nuo protngų iki…Gal sakau lažinamės,kas išeis į antrą turą?Kas manot laimės?O tikisi tai kiekvienas,kuo mažiau turi šansų,tuo labiau tikisi.

 • Pamąstymui parašė:

  Rinkimai ne naujiena. Daugelis laimę bandė praejusiuose rinkimuose. Todėl pridėję kai kuriuos pliusus ir minusus, galima matyti savo galimybes. Didžiulis minusas yra dabartinės daugumos partnerių kandidatavimas. Kaip ne kaip, mažiausiai bent nepamatuotu ir lengvabūdišku balsavimu taryboje jie prisidėjo prie dabartinės rajono būklės ir neigiamo įvaizdžio. Nemanau, kad rinkėjai pamiršo piligrimų centrą, brangiai kainavusias reorganizacijas, buvusio direktoriaus Mačerniaus atvirus kvailiojimus, neskaidrius viešuosius pirkimus, daugybę pažeidimų švietimo sistemoje, kurių valdant normaliai koalicijai net nebūtų įmanoma padaryti. Jeigu dar pridėti akivaizdžiai neigiamą rajono įvaizdžio suformavimą, tai iš gėdos geriausia į Semą nesibolotiruoti.

 • Būtina įvardyti parašė:

  Tokius veikėjus privalu dar kartą prisiminti, nes jeigu jie Seime elgsis kaip rajono Taryboje tai Lietuvėlei bus galas.

 • Žmogus parašė:

  Kažkaip įdomiai yra.
  Jeigu nori gauti darbą turi turėti atatinkamą išsilavinimą ir neretai aukštąjį universitetini ar netgi magistrinį.
  Kodėl įsidarbinant seime neteikia turėti atatinkamo išsilavinimo??? Kokio nors aukštojo politiko magistro ar kitokio??? Tinka bet koks išsilavinimas ar neišsilavinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA