2024-04-25 (Ketvirtadienis)         Kelmės rajono laikraštis     ISSN 1648-0155

7 thoughts on “8 iš 10 Kelmės rajono gyventojų vėjo energetikai sako taip – rodo apklausa

  1. Nestatykit nei vejo jegainiu nei gamyklu nieko tokiame Kelmes rajone lai jis ten ir velkasi respublikos dugne su savo mirstanciais kaimais, didziausios gyvenvietes jau ir taip vasarnamiai pagrinde, nes ten daugiau ir nera ka veikt :))))…….

  2. Labai įdomu: ar 8 – iems iš 10, kurie neva pasisakė už vėjo jėgaines Kelmės rajone buvo parodytas šis vėjo jėgainės gaisro vaizdas:
    https://www.youtube.com/watch?v=m2O25vfsZ9I
    Gal kas iš kelmiškių nori iš savo langų pamatyti tokį vaizdą: degantis vėjo monstras ir ji visas puses sklindantys toksiški, plastiko degimo dūmai.

  3. Visos „naujos” vėjo jėgainės yra kiniečių gamybos, o profesionalus aptarnavimas tik vėjininkų pasakose. Lietuvoje šiuo metu statomose vėjo jėgainėse nėra nė vienos priešgaisrinės priemonės, nei automatinio gesinimo, nei elementarių gaisro ar dūmų daviklių, nei gaisrinių signalizacijų. Vėjininkai tuo nesirūpina, nes tai padidina savikaina, bet pelno nepadidina. Tik labai įdomu, kas iš Lietuvos valdžios atstovų, savivaldybių valdžios atstovų ir įvairių inspekcijų pareigūnų: a) leidžia įsivežti į Lietuvą kinietišką vėjo jėgainių įrangą; b) pasirašo leidimus jokių priešgaisrinių apsaugos priemonių neturinčių vėjo jėgainių eksploatavimui. Čia STT jeigu susidomėtų, tai darbo ir rezultatų apsčiai turėtų. Jau vien ko vertas faktas, jog vėjininkų visos bendrovės teturi po vieną darbuotoją, kai kurie net to vieno neturi, kapitalas maksimum 3000 EUR, neturi jokio turto ir beveik visi registruoti vienu adresu.

  4. Nu ir tūpas komentaras. Pabandykit be leidimo pastatyti jėgainę Lietuvoje! Be leidimo buvo pastatytos jėgainės buvo tik apie apie 2005 metus Girkaliuose. Pastovėjo pora metų taip ir nepradėjusios dirbti ir buvo išmontuotos. Daugiau tokių cūdų nebuvo. Norint gauti leidimą – kelių metų darbas su daugybe parašų ir kad atitiktų daugybę reglamentavimų. O kas yra matęs degančią jėgainę? Vienetai tokių įvykių pasaulyje, o jėgainių – dešimtys tūkstančių. Automobilių vien Lietuvoje sudega turbūt kelios dešimtys per metus, bet niekas nedraudžia jais važinėti. Gaisras apie kurį rašo delfis, vyko 40 m aukštyje – reiškia, tai buvo sena, bent 30 metų naudota jėgainė, nes užsidega ne stiebas, o ant stiebo viršaus esanti gondola. Šiuolaikinių jėgainių stiebai yra 70 ir daugiau metrų aukščio. Beje, Lietuvoje dauguma veikiančių jėgainių pagamintos Vokietijoje. Ir net jei būtų iš Kinijos – tai nebūtų joks pavojaus rodiklis, nes Europon importuojama įranga turi turėti europinį atitikties sertifikatą.

    1. Pasaulyje fiksuota virš 10 000 gaisrų vėjo jėgainėse, incidentai skaičiuojami šimtais tūkstančių. Jurbarko rajone, bent jau oficialiai, veikia tik naujos ėjo jėgainės, kurių aukštis ne mažiau kaip 120 metrų. Vėjo jėgainių įranga montuojama visame plote ir aukštyje. Konkrečiai šiuo atveju degė apie 40 m. aukštyje, bet gali degti ir žymiai aukščiau. O gesinti nėra kuo, pvz., Kelmėje aukščiausios gaisrininkų kopėčios nesiekia net 30 metrų. Čia Jums ir atsakymas: mašiną galima užgesinti, o vėjo jėgainės – ne. O aplinkui žmonės, miškai, keliai, tos pačios elektros linijos ant kurių persimeta ugnis…
      O dėl įrangos: tai aš turiu įrodymus, jog visa įranga atplaukia iš Kinijos (šio fakto net vėjininkai negali nuslėpti). Apie Kinijoje pagamintų prekių kokybę mes visi žinome 🙂 Dėl europinių sertifikatų, tai Lietuvoje jų iš vėjininkų niekas nereikalauja, bet tai atskira tema.

  5. https://www.delfi.lt/news/daily/crime/jurbarko-rajone-uzsiliepsnojo-vejo-jegaine-ugnis-siautejo-40-metru-aukstyje.d?id=88357817
    Ką dabar „vėjininkai” pasakys??? Čia tik gėlelės, žiedai bus kai pradės veikti 300 metrų vėjo monstrai. Vėjo jėgainės yra pati nesaugiausia įranga, o Lietuvoje jas stato kas nori ir kur nori, be jokio reglamentavimo, be jokių saugumo priemonių ir net be statybos leidimų.
    Aš visuose viešinimuose kėliau ir kelsiu klausimą dėl vėjo jėgainių nesaugumo, tame tarpe priešgaisriniu aspektu. Kol kas nė vienas „vėjininkas” ar alia ekspertas nesugebėjo atsakyti į keliamus klausimus arba įvardinti bent vieną priešgaisrinės apsaugos priemonę. Standartinis „vėjininkų” atsakymas: saugu, nesudegs. O rezultatą matome – dega kaip fakelai … Neužmiškime, kad vėjo jėgainių įranga atkeliauja iš Kinijos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *