BIČIULIS

<Ona JAUTAKIENĖ  „Bičiulio“ redaktorė>

Kultūros ministerijos interneto tinklalapyje www.lrkm.lt paskelbti 2011–ųjų antrojo pusmečio laikraščių tiražų vidurkių duomenys. Iš jų paaiškėjo, kad ir vėl didžiausias – „Bičiulio“ tiražas. 2011–ųjų pirmąjį pusmetį jo tiražo vidurkis buvo 3186 egzemplioriai, o antrąjį – 3217 egz., t.y. 31 egz. didesnis. „Kelmės krašto“ tiražas nežymiai mažėjo: pirmąjį pusmetį buvęs 1773, antrąjį jis liko 1751 egz., t.y. 22 mažesnis.

Kaip mūsų skaitytojai turbūt pastebėjo, „Bičiulio“ redakcija paiso LR įstatymų ir kiekvieno numerio metrikoje nurodo tikslų to numerio tiražą. Tai daryti įpareigoja Visuomenės informavimo įstatymo 36 str. 1 dalis, už jo nesilaikymą baudžiama pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 (19) straipsnį.

„Kelmės krašto“ leidėjai trečiadienio laikraščio tiražo nenurodo, o šeštadienio nurodo didesnį, nei Kultūros ministerijai pateiktasis. Pavyzdžiui, rugsėjo 10 d. „Kelmės krašto“ tiražas – 2555 egz. O š. m. vasario 25 d. – 2600 egz.

„Kelmiškiams“ jau seniai skelbia tą patį tiražą – 2750 egz., bet jų tiražo vidurkio ir vėl nepavyko rasti Kultūros ministerijos informacijoje. Gal dėl to, kad lentelėje skelbiami vidutiniai tiražai „vietinių, regioninių ir nacionalinių laikraščių, išskyrus tuos, kurių tiražas mažesnis negu 500 egz. ir (arba) kuriuose nespausdinama reklama“.

„Kelmiškiams“ iki šiol skelbė rajono savivaldybės informaciją, už kurią mokama biudžeto pinigais. Tik neaišku, kokį konkurso dalyvį pasirinko valdžia: ignoruojantį įstatymus ar turintį mažesnį nei 500 egz. tiražą?

„Tiražas mums nesvarbu, svarbu kaina“,– ne sykį yra kartoję savivaldybės vadovai.

Gerai, kad kitiems skelbėjams tiražas – labai svarbu. Ir verslininkai labai greitai perpranta, kuris laikraštis iš tiesų turi didžiausią skaitytojų ratą, o kuris tik to norėtų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA