BIČIULIS

2013-03-05<Egidijus ŪKSAS
Kelmės r. savivaldybės tarybos narys>

Perestroikos metais sovietinių vadų liaudis klausdavo: „Kodėl mes negyvename taip, kaip gyvena amerikiečiai?” Liaudžiai atsakydavo: „Kalti fašistai, prieš penkiasdešimt metų užpuolę mūsų šalį”. Keista, bet panašiai skambančius užkalbėjimus pradėjo atkartoti rajono vadai.

Opozicijai nuolat primenant, kad valdžios svertus turinti valdančioji koalicija turi pradėti tinkamai tvarkytis su mokesčių mokėtojų patikėtais pinigais ir pamatuotai planuoti išlaidas, valdantieji atkerta, esą daug įsipareigojimų prisiimta ankstesnėse kadencijose. Taip kalbėdami, rajono vadovai sąmoningai klaidina žmones – lyg patys socdemai, be pertraukos rajoną valdantys jau tryliktus metus, nebūtų už tai atsakingi. Galima paklausti – tai už ką esate atsakingi? Gudrūs surasti atpirkimo ožius – tai buvę koalicijų partneriai, tai rajono verslininkai, tai opozicija. Antai, svarstant Tytuvėnų bendruomenės skolos klausimą tarybos kolegijoje, komitetuose, tarybos posėdyje, už neatsakingai rajono vadovų duotą žodinį pažadą vertė visą tarybą kolektyviai prisiimti atsakomybę, negana to, teikė su teise prasilenkiantį tarybos sprendimą. Akivaizdu, kad muziką socialdemokratams vis dar užsakinėja buvęs ilgametis rajono vadovas, tarybos narys Z. Mačernius. Jo vedama valdančioji dauguma yra priversta ant savivaldybės sprando keliems metams į priekį užkrauti naujus daugiafunkcius centrus, toliau prisiimami įsipareigojimai be jokio saiko ir atsakomybės finansuoti viešosios įstaigos „Tytuvėnų piligrimų centras“ vykdomus projektus. Keista, kad dešiniąja socialdemokratų koja tapę koalicijos partneriai liberalai nesugeba pasipriešinti ir tik beviltiškai skėsčioja rankomis. O gal sąmoningai taip daro, už pritarimą švaistūniškiems užmojams tikėdamiesi kokio kąsnio iš socialdemokratų rankos – gal kokį postą savivaldybėje patikės, gal kokios įmonės kontrolę ar užsakymą savo verslams galės pelnyti?

Jau kuris laikas nerimsta aistros dėl rajono švietimo sistemos pertvarkos. Akivaizdu, kad dėl siaurų socialdemokratų partinių interesų gyvenimo tikrovės subrandinti pokyčiai gali ir neįvykti, o kaltė vėl bus suversta arba koalicijos partneriams, arba opozicijai. O socialdemokratai ir toliau rajono gyventojams seks pasakėlės, kad tokia nuskurdinta rajono švietimo sistema yra paveldėta iš „anos kadencijos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA