BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Tokiu tempu rajono taryba dirbo gruodžio 19-ąją vykusiame turbūt paskutiniame šių metų posėdyje. Pirmasis dešimtukas iš 26 į darbotvarkę įrašytų klausimų buvo daugiau ar mažiau strateginiai arba apie jų problematiką bent rajono bendruomenė diskutavo ir viešuose renginiuose, ir užkulisiuose.

Ne kartą rašėme apie tai, kad politikai daug diskutavo dėl ansambliams vadovaujančio Valdo Rutkūno įdarbinimo Kelmės kultūros centre, o šiam atsisakius minėto žmogaus paslaugų, pastarųjų paprašė Kelmės krašto muziejus. Jo direktorė Danutė Žalpienė politikams kalbėjo:

– Mums savivaldybės biudžeto lėšų neužtenka, todėl turime užsidirbti iš muziejaus lankytojų, edukacinių programų dalyvių ar žiūrovų, kurie už šių renginių bilietus moka pinigus. Dažniausiai mus aplanko turistų grupės. Šie žmonės nori ir edukacinių programų, kurios yra šiais laikais neatskiriama muziejininkų veiklos dalis. Tad mes norime parengti naują programą, skirtą etninei kultūrai. Todėl ir prašome etnografo pareigybės.

Meras Vaclovas Andrulis sakė, jog jis privalo teikti rajono tarybai, į kurią ir kreipėsi muziejaus vadovė, prašymo aptarimą bei pridūrė, kad kalbama apie pusės etato įsteigimą, o ne V. Rutkūno priėmimą.

– Ką priimti į šias pareigas, žinoma, jei mūsų sprendimas bus teigiamas, spręs muziejaus administracija,- teigė meras.

– Rajone gyventojų ir mokesčių mokėtojų mažėja, mažiau pajamų patenka į savivaldybės biudžetą. Bet viešas paslaugas teikiančių būrys didėja,- sakė Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Gipoldas Karklelis. – Suprantu, gyvenimas nestovi vietoje. Rajone situacija keičiasi, prireikia ir naujų pareigybių. Steikime jas, bet atsisakykime kitų. Gal jūs, vedėjau (politikas kreipėsi į sprendimo projektą pristačiusį Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Saulių Michailovcą – A. G. pastaba), atsisakytumėte vieno etato skyriuje, kuriam vadovaujate, ir jis būtų atiduotas muziejui?

Tam pritarė ir socialdemokratas Zenonas Mačernius, vadovavęs du mėnesius darbo grupei, kuri analizavo situaciją kultūros įstaigose:

– Mes, dauguma Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto narių, visiems administracijos siūlymams pritarėme. Nepritarėme tik naujos pareigybės steigimui Kelmės muziejuje.

Dėl šio sprendimo punkto politikai balsavo atskirai. Balsavimas buvo unikalus. Tokio neprisimenu per beveik 24 metų atkurtos savivaldybės tarybos egzistavimo laikotarpį. Už tai, kad nesteigti etnografo pareigybės muziejuje balsavo 4, už steigimą – 6, susilaikė – 1, o dešimt mūsų išrinktųjų neatliko jų rinkėjams patikėtos pareigos, t.y. nebalsavo. Pastarieji ir nulėmė balsavimo rezultatus. Pareigybė muziejuje įsteigta.

Apie kitus rajono tarybos posėdyje svarstytus klausimus skaitykite kituose „Bičiulio“ laikraščio numeriuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA