BIČIULIS

<Bronislava BUCHIENĖ>

2014-03-25Tytuvėnų miesto bibliotekoje vyko popietė „Dūzgiantis kiemas – atgaiva sielai“. Bibliotekininkė Zita Deikutė prikalbino pradinių klasių mokytoją metodininkę ir tuo pačiu bitininkę Editą Maziukienę papasakoti apie žmogaus ir bičių gyvenimą greta bei taikų jų sugyvenimą, apie įvairius pokyčius, jei žmogus susidomi bitelėmis ir ima jas auginti sode ar sodyboje.

Ant bibliotekininkės darbo stalo puikavosi įvairios knygos apie bites, lentyną puošė ilga figūrinių vaško žvakių paroda. Mokytoja-bitininkė popietės dalyvius palaipsniui vedė nuo paprastų darbščiojo vabzdžio gyvenimo faktų iki sudėtingų specifinių žinių apie bites bei darbą su jomis. Klausytojai sužinojo apie bičių šeimos sudėtį, jos narių funkcijas, medų ir kitus iš avilio gyventojų triūso gaunamus produktus, apie bitininko profesijos ypatumus, įrankius bei jų paskirtį. Išaiškėjo, kad į avilį suneštos žiedadulkės medumi pavirsta tik tam tikroje temperatūroje, kad nuo maisto kiekio priklauso bitės lytis, kad bičių būdą lemia motinėlės charakteris…

Atskirai buvo aptartas žvakių gamybos procesas. Bitininkė pasidalino savo patirtimi, atskleidė, kiek laiko liejamos įvairaus dydžio ir išvaizdos žvakės, kodėl nepigios yra visos vaškinės žvakės apskritai ir ypač, atrodytų paprastos, grabnyčios.

Tikriausiai, kiekvienas įsidėmėjo, kad darbas su bitėmis reikalauja švaros, ne tik fizinės, bet ir dvasinės. Anot Editos, su blogomis mintimis artėjantis prie avilio žmogus gali būti sugeltas vien dėl nedorų minčių… Popietės dalyviams buvo priminta, kodėl apie bitę sakoma „mirė“, kodėl dar senovės graikai, kinai, slavai siūlė pasimokyti iš bitės darbštumo…

Į popietę pasimokyti atkaklumo ir darbštumo, sužinoti, kokį žmogų dera vadinti bičiuliu, kokių savybių turi turėti bitininkas, pasmalsauti apie bičių gyvenimą bei teikiamą naudą atėjo ir būrelis antrokų gimnazistų. Daug mįslių apie darbštų padarėlį ir jo aplinką mokiniams užminė bibliotekininkė Zita. Smagu buvo įspėti – laukė mažas priziukas. Na, o bitininkė Edita Maziukienė prieš atsisveikindama visus renginio dalyvius pavaišino medumi iš korio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA