BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Į laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantį Vincą Metrikį kreipėsi rajono tarybos nariai Gipoldas Karklelis ir Egidijus Ūksas. Jie informavo administracijos vadovą, kad gavo pranešimą, jog laikinasis „Tytuvėnų piligrimų centro“ direktorius Pranas Jurkaitis balandžio 3–iąją darbo metu buvo neblaivus. V. Metrikis pasiuntė į Tytuvėnus komisiją, kuriai vadovauja Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Arūnas Kasparavičius.

– Nuvykome po dešimtos valandos. Jurkaičio darbo valandos jau buvo pasibaigusios. Pasirodo, jis direktoriauja tik nuo 8 iki 10 valandos ir gauna „popieriuje“ 2600 litų algą,– „Bičiuliui“ sakė A. Kasparavičius. – Mes jo darbe neberadome. Bet, kai paskambinome, atvyko ir sakė, kad balandžio 3–iąją buvo darbe ir tai gali paliudyti Šiaulių vyskupijos kancleris Evaldas Alūza. Direktorius sakė, jog ir dabar ruošiasi kelionei pas kanclerį. Mūsų nuomone, jis buvo blaivus. Bet, jei ir būtų išgėręs, tokiu atveju nieko negalėtume padaryti, nes po dešimtos valandos jis nebevykdo direktoriaus pareigų.

Apie tokią darbo dienos trukmę paaiškinime savivaldybės administracijai rašo ir pats P. Jurkaitis: „Šiandien (balandžio 4–ąją – A. G. pastaba) darbe buvau nuo 8 iki 10 val. – dvi darbo valandas, kaip numatyta sutartyje. Komisija atvyko 10.30 val. (kalba netaisyta)“. Darbo sutartyje, kurią su P. Jurkaičiu pasirašė dalininkas atstovas – vyskupijos kancleris E. Alūza nurodyta, kad laikinojo direktoriaus darbo dienos trukmė kaip ir direktorės. O ja dirbusi Asta Vaitkevičiūtė–Kizienė turėjo ir kitas pareigas Kelmės turizmo ir verslo informacijos centre. Bet jau prieš pat motinystės atostogas dalininkai – Šiaulių vyskupija, Tytuvėnų parapija ir rajono savivaldybė – A. Kizienei mėnesio algą padidino iki 2600 litų.

– Netobula ši darbo sutartis,– pripažino A. Kasparavičius. – Joje turėjo būti įvardintas konkretus darbo valandų skaičius. Neaišku, kodėl dalininkų vardu sutartį pasirašė kancleris. Reikėjo įvardinti, ar jį pasirašyti dokumentą įgaliojo dalininkų susirinkimas, ar tokia tvarka numatyta Piligrimų centro įstatuose. Jei taip, tai darbo sutartyje reikėtų nurodyti, kokiu įstatų straipsniu, punktu remdamasis kancleris tą padarė.

Beje, nuo šio mėnesio pradžios Piligrimų centre nebedirba buhalterė. Iki šiol buhalteriavo Irena Mykolaitienė. Kartu ji buvo ir Vietos veiklos grupės buhalterė. Pastarajame darbe ji ir pasiliko.

Piligrimų centre pagal dokumentus I. Mykolaitienė dirbo per dieną vieną valandą – nuo 17 iki 18 val. ir už tai per mėnesį „popieriuje“ uždirbo 800 litų. Teoriškai ji negalėjo susitikti su direktoriumi, nes jo darbo valandos, kaip minėjome, nuo 8 iki 10 val. Už dvi direktoriaus ir vieną buhalterės darbo valandą dalininkai, o tiksliau pagrindinė finansuotoja rajono savivaldybė iš rajono biudžeto per metus darbo užmokesčiui ir atskaitymams Sodrai išleido 40 tūkst. litų.

I. Mykolaitienė perdavė visus dokumentus administratorei Vaidai Blinstrubytei. Kai A. Kasparavičiaus vadovaujama komisija paklausė P. Jurkaičio, kaip perduodami dokumentai išėjus iš darbo buhalterei, parodė dokumentų perdavimo aktą. Be to, komisijai P. Jurkaitis pasakė, kad akto nepasirašys, nes jo darbo valandos baigėsi ir jis nevykdo direktoriaus funkcijų.

– Direktorius aktą pasirašė ketvirtadienio rytą,– „Bičiuliui“ sakė I. Mykolaitienė.

Ji pripažino, jog jai, kaip buhalterei, nebuvo sudarytos pagal teisės aktus būtinos darbo sąlygos. Ji neturėjo patalpų, nebuvo užtikrintas dokumentų saugumas.

– Bet apie tai nei kalbėti, nei prisiminti nebenoriu,– teigė buvusi buhalterė. – Patys žinote, kokia tvarka yra Piligrimų centre.

– Signalai rajono tarybos nariams, spaudai, televizijoms yra negatyvūs, nes užsakyti,– „Bičiuliui“ sakė P. Jurkaitis. – Juk žinau, kad esu atakuojamas iš visų pusių, ir nesu toks kvailas, jog tokioje situacijoje, kokia dabar yra, daryčiau tokius darbo drausmės pažeidimus, kurių aiškintis ir atvyko savivaldybės komisija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA