BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Šiuos žodžius pasakė Pašilės seniūnaitis, ūkininkas Marijus Čekavičius. Jį pakalbinti paskatino viešoje erdvėje girdėti iš rajono vadovų ir Seimo narių pasakymai, kad šį žmogų kandidatu į Kelmės rajono merus gali iškelti Tautininkų sąjunga.

– Tikrai nesiveržiu į šį postą. Darbo užtenka ūkyje, o viešos veiklos turiu užtektinai. Pašiliškiai išrinko seniūnaičiu, noriu pateisinti kaimynų pasitikėjimą,- „Bičiuliui“ sakė M. Čekavičius. – Kalbėjau apie tai, kad reikia vienam ar kitam rajono laikraščiui surengti kandidatų į merus diskusiją. Tegul jie pasako viešai, ką gero padarė rajono žmonėms. Pretendentai kandidatuoti į rajono vadovus (tikrais kandidatais taps, kai juos įregistruos Vyriausioji rinkimų komisija – aut. pastaba) beveik visi žinomi. Tik nematau nė vieno kandidato, kuris savo konkrečiais darbais, pasiekimais galėtų įrodyti savo vertę, turėtų moralinę teisę dalyvauti rinkimuose. Juose gali dalyvauti iniciatyvūs, pilietiški, plačiu žvilgsniu į gyvenimo problemas žvelgiantys politikai. Tokie kaip Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, iš šiukšlyno su savo komanda „atšveitęs“ miestą taip, kad jis tapo tarptautinio lygio kurortu. Kelmės rajono vadovo postas yra reikšmingas visai Žemaitijai, nes pas mus yra pirmoji šio etnografinio krašto sostinė Grožee. Šis pavadinimas kilo nuo žodžio „grožis“. Tai dabartiniai Kražiai, kurie, matyt, kryždirbių iniciatyva taip vadinami tik nuo 15 arba 16 amžiaus. Turime atkurti savo sostinės grožybę ir didybę.

Pasak M. Čekavičiaus, kitas svarbus mero uždavinys – rūpestis socialinės atskirties mažinimu, sprendimų, galinčių keisti kraštiečių gyvenimą, inicijavimu.

– Kol kas geriausias yra valdžioje esančiųjų gyvenimas,- teigė mūsų pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA