BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį šeštadienį Šaukėnuose vyko Socialdemokratų partijos rajono skyriaus, kuriam priklauso 416 narių, konferencija. Joje dalyvavo 130 delegatų. Konferencija patvirtino rinkimų programą ir pirmąjį kandidatų į rajono tarybą dešimtuką.

Žemesnių vietų eiliškumą sudaryti delegatai įpareigojo rajono socdemų skyriaus prezidiumui. Iš viso reitingavimui buvo pristatyti 54 kandidatai, ir visi gavo balsų į pirmąjį dešimtuką. Kandidatų sąraše šeši pretendentai, kurių tiesioginis darbas ir rajono tarybos nario mandatas yra nesuderinami. Jiems reikės sumokėti po du vidutinius šalies darbo užmokesčius. Vienas toks užmokestis prilygsta 2349 Lt. Pasak rajono socdemų lyderio Vaclovo Andrulio, tai sudarys apie 30 tūkst. litų sumą, o partija tokiam užstatui lėšų neturi. Bet negalima šių žmonių iš sąrašo eliminuoti, nes minėtus kandidatus pasiūlė rajone įkurtos partijos grupės.

Konferencijoje dėl objektyvių priežasčių nedalyvavo Seimo narė Alma Monkauskaitė. Ji atsiuntė konferencijos dalyviams laišką.

Konferencijoje pasisakė ir kai kurie kandidatai į būsimą savivaldybės tarybą. Socdemų rajono skyriaus garbės pirmininkas Zenonas Mačernius sakė:

– Naktį prabudau tris kartus. Prabudęs mąsčiau – kalbėti ar ne. Bet, kai šioje salėje pamačiau „Bičiulio“ laikraščio atstovą, su kuriuo prieš 25-erius metus ryžomės atsiskirti nuo vieningosios TSKP, nutariau kalbėti. Partiją aš lyginu su namo statyba, turinčia esminius dalykus – pamatus, sienas ir stogą. Jaučiuosi prisidėjęs prie mūsų partijos pamatų ir sienų lipdymo. Gerai, kad kalbame apie jaunimą. Bet pamatų nesuręsi be patirties. Dabartiniai savivaldybės vadovai kartais užmiršta, kad be buvusių vadovų, svarbioms pareigoms išrinktų žmonių, šiandieniniai rezultatai būtų neįmanomi. Dėkoju bičiuliui kražiškiui Stanislovui Bružui, kurio dėka man bendrapartiečiai suteikė rajono skyriaus Garbės pirmininko vardą. Bet tuo viskas ir baigėsi. Pavyzdžiui, šiųmetinėje Lino šventėje, kurios iniciatorius buvau aš, apie tai žino visa Lietuva, net nebuvau pakviestas į prezidiumą…

– Esu iš tų, kuriems „pjaunasi“ savivaldybės nario ir tiesioginės pareigos,- kalbėjo švietimo profsąjungos rajono lyderė, „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio direktorė Lilija Paradnikienė. – Jei tapsiu rajono tarybos nare, netylėsiu. Mane stebina, kai visus klausimus, susijusius su švietimu, pristato Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. O švietimą kuruojantis komitetas minėto skyriaus nekontroliuoja, savo iniciatyva klausimų nepateikia.

– Neužmiršome veteranų,- teigė savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. – Bet nėra net dviejų vienodai mąstančių žmonių. Todėl, kai valdžioje pasikeičia žmonės, yra ir neišvengiamų permainų. Kai dirbau aplinkosaugoje ir buvau eilinė rajono tarybos narė, man atrodė, kad pagal darbą savivaldybės valdininkai, jai pavaldžių įmonių vadovai labiau primena atostogaujančius nei dirbančius. Kai rajono taryba patikėjo man administracijos direktorės pareigas, padaugėjo tarnybinių patikrinimų, nuobaudų. Nekreipiau dėmesio į partiškumą. Mūsų partiečiai buvo atleisti iš „Tytuvėnų piligrimų centro“, „Kelmės vietinio ūkio“ vadovų pareigų.

Į rajono tarybos nario mandatą nepretenduojanti Danutė Lapinskienė kalbėjo:

– Esu už tai, kad turime suteikti saviraiškos galimybę jaunimui. Gyvename moderniame amžiuje, todėl nei pamatai, nei sienos yra amžinos.

Konferencijos dalyviai reitingavo kandidatus į pirmąjį dešimtuką. Pirmoje sąrašo vietoje atsidūrė jau oficialiai kandidatu į merus patvirtintas V. Andrulis (119 balsų). Antroje vietoje liko Seimo narės Almos Monkauskaitės padėjėjas-sekretorius Ramūnas Barakauskas (88 balsai). Trečia – I. Sirusienė (69 balsai), ketvirtas – rajono tarybos narys, UAB „Šimšė“ direktorius Stanislovas Baltrušaitis, penktas – Z. Mačernius, šešta – rajono tarybos narė, Mokesčių inspekcijos Kelmės padalinio vadovė Zita Loseva, septinta – partijos skyriaus pirmininko pavaduotoja, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė (jos tiesioginės ir rajono tarybos narės pareigos nesuderinamos), aštuntas – rajono tarybos narys, Maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių skyriaus viršininkas Arūnas Teišerskis, devintas – Kelmės profesinio rengimo centro direktorius Sigytas Šlickus ir dešimta – Kražių gimnazijos mokytoja Emilija Kvietkuvienė.

Kadangi dešimtuke pagal nustatytas proporcijas trūksta jaunimo atstovo, partijos skyriaus prezidiumui suteikta išlyga vietoje vieno ar kito kandidato įrašyti jaunimo atstovą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA