BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį sekmadienį įvyko tiesioginių mero rinkimų antrasis turas. Priminsime, kad pirmajame ture nė vienas iš šešių pretendentų nesurinko daugiau kaip 50 proc. balsų nuo mero rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičiaus. Į antrąjį turą pateko dabartinis rajono meras, socialdemokratas Vaclovas Andrulis (35,97 proc.) bei rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Juozas Rimkus (27,3 proc.). Antrajame ture sėkmė lydėjo V. Andrulį, už kurį balsavo 5439 (52,79 proc.) rinkėjų. J. Rimkui pirmenybę teikė 4865 (47,21 proc.) balsuotojai.

Rajono meru išrinktas Vaclovas Andrulis. Priminsime, kad jis rajonui vadovauja nuo 2012 m. birželio, kai dėl sveikatos problemų iš mero posto pasitraukė socialdemokratas Kostas Arvasevičius.

Andrulis gimė 1962 metų spalio 2 dieną Kelmės rajone Daugėliškės kaime dešimties vaikų šeimoje. 1981 m. baigė Vaiguvos vidurinę mokyklą, tuometinėje Žemės ūkio akademijoje įgijo mokslinio agronomo specialybę. 1986-1988 m. dirbo Akmenių tarybinio ūkio vyr. agronomu. 1988-1991 m. vadovavo Pašilės tarybiniam ūkiui, o prasidėjus jo likvidavimui, laikinajai administracijai. 1991-1995 m. buvo ŽŪB „Akmena“ pirmininku, 1995-2000 m. dirbo Pašilės pagrindinės mokyklos ūkio dalies vedėju ir mokytoju. Ilgiausiai – 2000-2012 m. – dirbo Kražių seniūnijos seniūnu. Buvo išrinktas pirmosios atkurtos Lietuvos Kelmės rajono savivaldybės tarybos deputatu (1990-1995 m.). 2011 m. buvo išrinktas į rajono tarybą pagal Socialdemokratų partijos sąrašą, bet mandato atsisakė, kadangi politiko pareigos buvo nesuderinamos su seniūno darbu. Bet tą pačią kadenciją grįžo į rajono tarybą, kai jos mandato ir rajono vadovo pareigų atsisakė K. Arvasevičius. 2011 m., kai iš Socialdemokratų partijos Kelmės rajono skyriaus pirmininko pareigų atsistatydino Zenonas Mačernius, pirmininku buvo išrinktas V. Andrulis. Jis vadovauja rajono kairiesiems iki šiol.

Be to, V. Andrulis yra Kelmės krašto partnerystės Vietos veiklos grupės (VVG) valdybos narys ir joje atstovauja valdžios sektorių.

Išsituokęs. Turi sūnų Marių ir dukrą Jolitą.

Andrulis tapus ne vien tarybos nariu, o meru – tarybos nariu, socialdemokratai rajono taryboje turės devynis mandatus. Devintas atiteks Sigytui Šlickui. Pastarasis į rajono tarybą išrinktas pirmą kartą. Bet 1990-1991 m. dirbo pirmoje rajono valdyboje (dabar administracija) valdytojo pavaduotoju.

Tai didžiausia socdemų frakcija nuo 2000-ųjų, kai susijungė Socialdemokratų ir Demokratinė darbo partijos. Balandį pradėsiančiai dirbti naujai rajono tarybai jau penktą kadenciją vadovaus socialdemokratas. Taigi, rajone formuojasi ne dvipartinė ar daugiapartinė sistema, o politinė tradicija su viena dominuojančia partija.

Andrulis, paklaustas apie būsimą koaliciją, sakė, kad po pirmojo turo buvo pasirašyta Socialdemokratų, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos koalicijos sutartis. Dabar koalicija turi 14 mandatų, t. y. daugumą ką tik išrinktoje rajono taryboje. Apie vicemero, administracijos vadovų personalijas su koalicijos partneriais socialdemokratai dar nekalbėjo. Be to, V. Andrulio teigimu, naujoji valdančioji dauguma nežino, kaip elgsis „valstiečiai“. Jų lyderis J. Rimkus, kaip ir konservatorių-krikdemų rajono skyriaus pirmininkas Egidijus Ūksas, „Bičiuliui“ sakė, kad tikriausiai drauge su partijos Tvarka ir teisingumas atstovu, dabartiniu savivaldybės administracijos vicedirektoriumi Vincu Metrikiu sudarys opoziciją, bet gerokai aktyvesnę ir reiklesnę nei šią kadenciją.

– Manau, kad rajono žmonės nori rimtos opozicijos, nes be jos valdžia liks be principingos kontrolės. Tuo labiau, kad dabar kadenciją baigianti valdžia darė klaidų, tad stipri kontrolė buvo būtina, – pridūrė J. Rimkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA