BIČIULIS
SoDraValstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) informuoja, kad dėl įvykusios avarijos serverinėje sutriko visų „Sodros“ elektroninių sistemų darbas. Jų veiklą tikimasi atnaujinti trečiadienį.
Kadangi šiuo metu neveikia tiek vidinės, tiek išorinės sistemos, nėra galimybės naudotis elektroninėmis „Sodros“ paslaugomis, t.y. Elektronine gyventojų aptarnavimo sistema (EGAS), Elektronine draudėjų aptarnavimo sistema (EDAS), Elektroninių pažymėjimų tvarkymo sistema (EPTS).
Teritoriniai „Sodros“ skyriai veikia, tačiau teikiama tik dalis paslaugų. Gyventojams, kurie atvyks į „Sodros“ teritorinius skyrius teikiamos konsultacijos, priimami popieriniai prašymai, kiti dokumentai, tačiau jokie veiksmai su šiais dokumentais šiandien nebus daromi. Prašymai bus apdoroti, kai bus atnaujintas elektroninių sistemų darbas.
Šiuo metu šalinami avarijos padariniai ir atnaujinami serveriuose saugoti duomenys. Kai tai bus padaryta, „Sodros“ elektroninių sistemų darbas bus atnaujintas. Tikimasi, kad elektroninės sistemos pilnai veiks jau trečiadienį. Avarijos priežastys tiriamos.

Galimas perkaitimas

Sekmadieninė avarija „Sodros“ serverinėje veikiausiai yra nelaimingas atsitikimas  – spėjama, kad serveriai perkaito ir dėl karšto oro.

„Savaitgalį suveikus priešgaisrinei sistemai atvykę darbuotojai akivaizdžių gaisro požymių, tokių kaip dūmai ar ugnis, nepastebėjo. Tad avarijos priežastis dar aiškinamės“, – teigia Jolita Skinulytė – Niakšu, „Sodros“ direktoriaus patarėja.

Pasak jos, įmonių atsiskaitymams ar pensijų mokėjimui ši avarija nepakenks – darbdaviai  įmokas perveda iki einamojo mėnesio 15 dienos, o  pensijos baigiamos mokėti 27 -28 dienomis.

Avarijos priežastys tiriamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA