BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Tapo įprasta, kad atėjus vasarai, Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis pasirašo dekretą, pagal kurį keičiami kai kurių bažnyčių klebonai ir kunigai. Šį kartą keitimai palietė Užvenčio, Vaiguvos ir Kelmės parapijų bažnyčias.

Vyskupo dekretu iš Lykšilio kilęs ir paskutiniu metu Užvenčio Švč. Marijos Magdalietės ir Kolainių Švč. Mergelės Marijos Karmelio Kalno parapijų klebonu buvęs Donatas Klimašauskas sukeistas su Šiaulių rajono Gruzdžių ir Šiupylių parapijų klebonu Aivaru Jurgilu, kurio gimtinė – Kražiai.

Ne vienerius metus Vaiguvos Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčioje klebonu dirbęs Vytautas Žvirzdinas klebonaus Pakruojo rajono Lygumų ir Stačiūnų bažnyčiose, o į Vaiguvą paskirtas Vytautas Kurtinaitis. Šio klebono pavardė ne kartą mirgėjo žiniasklaidoje. Pirmą kartą V. Kurtinaitis skandalingai išgarsėjo 2003 metų rudenį, kai, būdamas Radviliškio rajono Pociūnėlių parapijos klebonu, išgriovė šimtamečius bažnyčios šventoriaus vartus. Pastaruoju metu dirbęs Joniškio rajono Kriukų parapijos klebonu, V. Kurtinaitis buvo teistas už šios bažnyčios relikvijų pardavinėjimą ir turto iššvaistymą…

Ketverius metus Kelmės Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčioje vikaru dirbęs Donatas Grigalius toliau šias pareigas eis Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos maldos namuose. Šios bažnyčios klebonu ilgą laiką dirbo daugeliui rajono tikinčiųjų pažįstamas monsinjoras Vytautas Kadys, anksčiau dirbęs Kelmės ir Užvenčio bažnyčiose. Vyskupo dekretu Šiaulių dekanato vicedekanas V. Kadys paskirtas Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu.

Liepos 24 d. 12 val. vikaras D. Grigalius Kelmės bažnyčioje aukos paskutines šv. Mišias už parapijos tikinčiuosius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA