BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusią savaitę laikinai buvo uždarytas eismas nuo miesto link Kukečių dėl naujai statomo tilto per Vilbėną. Vairuotojai, dviratininkai buvo nukreipiami per Nepriklausomybės, Remontininkų, Serbentų gatves, Paverpenio kaimą.

Tačiau šie ženklai visai negaliojo įmonių, rekonstruojančių Vytauto Didžiojo gatvę, darbuotojams. Jau nuo praėjusios savaitės pradžios sunkiasvorės mašinos su nukastomis žemėmis bei žvyru pradėjo kursuoti pirmyn ir atgal Laisvės gatve.

Prieš keletą metų ši gatvė buvo naujai išasfaltuota. Sunkiasvorėms transporto priemonėms važiuoti ji nepritaikyta. Visų pirma, dėl to, kad neužtikrinamas saugumas, nes nėra įrengtų pėsčiųjų takų. Be to, sunkiasvorės mašinos sunkiai prasilenkia, išvažinėja žolynus prie gatvės. Tiesa, tuos žolynus turėtų prižiūrėti seniūnija. Tačiau gyventojai, suprasdami, kad seniūnijos darbuotojų sulauktų, geriausiu atveju, vieną kartą per metus, tuos žolynus sutvarkė ir patys nupjauna. Antra, paklota nauja asfalto danga neskirta sunkiasvorėms mašinoms. Per tris praėjusios savaitės dienas sunkiasvorės mašinos sugebėjo šį asfaltą sulaužyti.

Dėl šios situacijos teko skambinti miesto seniūnui Romui Atkočaičiui. Išgirstas atsakymas nustebino:

– Kas išlaužė tą gatvę, tas ir suremontuos. Be to, tai ne jūsų privati gatvė. Negalime žmonėms uždrausti važiuoti šia gatve.

Bandau aiškinti, kad žmonėms ir nereikia drausti, tačiau sunkiasvorėms mašinoms važiuoti yra nurodytos visai kitos gatvės.

Ar kas pasikeitė po pokalbio su seniūnu? Niekas. Ketvirtadienį ir toliau šia gatve riedėjo sunkiasvorės mašinos.

Vėl skambinu seniūnui. Ir vėl išgirstu atsakymą, kad tai ne jūsų privati gatvė.

Neprivati, tačiau joje mums teks gyventi ne vienerius metus.

Tenka imtis drastiškų priemonių. Stabdyti sunkiasvores mašinas ir jas nukreipti į tas gatves, kuriomis jos turi važiuoti, arba pakviesti darbų vadovą, kuris parodytų dokumentus, jog turi leidimą važinėti šia gatve.

Darbų vadovo nesulaukta. Tačiau mašinos Laisvės gatve nustojo važinėti. Tiesa, kelios sunkiasvorės mašinos pralėkė gatve dideliu greičiu. Juokingas ir vaikiškas nepatenkintų vairuotojų kerštas. Deja, galėjęs baigtis gana skaudžiu eismo įvykiu.

Vairuotojai rado kitą kelią. Neleidžiate važiuoti Laisvės gatve, laužysime Pušyno gatvę!

Kas įvertins padarytus nuostolius ir suremontuos sulaužytą asfaltą? Dabar tik asfaltas įlūžęs, o po žiemos atsiras ir duobės. Negi mes tokie turtingi, kad galėsime iš naujo šias gatves išasfaltuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA