BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Tokius žodžius pasakė Seimo narys Juozas Rimkus rajono tarybos posėdyje, atsakydamas į jos nario Stasio Lekšo klausimą. Pastarasis klausė seimūno, už kokį PVM lengvatinį tarifą šildymui balsuos mūsų rajone išrinktas parlamentaras.

– Šiandien atsakyti negaliu. Yra partinė drausmė, pasitikiu savo vadovais,– atsakė J. Rimkus.

Kai kam kilo abejonių dėl tokio politiko atsakymo, nes Seimo nario mandato laisvę saugo Lietuvos Konstitucija. Pagal ją parlamentaro laisvo apsisprendimo negali niekas varžyti. O J. Rimkus savo pasisakymą pradėjo tokiomis mintimis:

– Valstybės vairas yra patikimose rankose. Sprendimai priimami laiku, jie yra kokybiški, „valstiečių“ programa vykdoma. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo dar nebuvo nė vienos valdančiosios daugumos, jos remiamos Vyriausybės, kurios per sesiją padarytų visus planuotus darbus.

Rajono tarybos narys Vincas Metrikis su tuo nesutiko ir sakė, jog Lietuvoje problemiška sveikatos apsauga, „vaistų reforma“, po kurios medikamentai ne atpigo, o pabrango, mokesčių pertvarka siūloma kosmetinė.

– Gal trukdo lobistai, pramonininkai, akademinė bendruomenė?– klausė minėtas politikas.

– Ministerijose keičiasi tik vadovybės, o valdininkai, rengiantys dokumentus, paliko,– tęsė J. Rimkus. – Jie dažnai būna ne tų pačių politinių pažiūrų kaip ministrai, viceministrai. Vienam ministrui parašiau raštą, kuriame prašiau keturių atsakymų. Klausiu ministro, ar jis rašė. Atsakė, kad ne jo teiginiai surašyti. Paaiškėjo, kad rašė kancleris, kuris atstovauja kitai politinei stovyklai. Jis dabar jau nedirba.

Rajono tarybos narys Zenonas Mačernius priminė, kad valstiečiai daug kalbėjo apie regioninę politiką, tačiau konkrečių darbų nėra. Rajono socialdemokratų patriarchas teiravosi, ką pats J. Rimkus padarė, kad būtų išsaugotas Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinys, Šaukėnų gerantopsichiatrijos skyrius.

– Regioninei politikai eilė ateis rudens sesijoje,– teigė parlamentaras. – Kadencijos pradžioje mes turėjome stabilizuoti padėtį šalyje. Į Šaukėnus buvo atvykęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Dėl Pagryžuvio socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis lankėsi du kartus. Ar buvo toks atvejis, kad dėl vienos problemos atvyktų net du ministrai?

– O koks rezultatas?– replikavo Z. Mačernius.

– Mes turime pasitikėti savo ministrais, juos remti. Žinote, visada buvo taip, kad šimtai įstaigų buvo uždaroma, šimtai atidaroma,– teigė seimūnas. – Mes dirbame netradiciškai. Nebėra praktikos, kad pavieniai Seimo nariai prašinėtų ko nors. Į viską žiūrime valstybiškai.

Daug klausimų buvo ir dėl koalicijos su socialdemokratais likimo. J. Rimkus sakė, jog kaip bus, parodys ateitis, bei pridūrė, kad dėl to nekalti nei „valstiečiai“, nei socdemai.

– Kalti yra rinkėjai, suteikę galimybę socdemams sukurti frakciją tik iš 19 narių. Negali būti taip, kad tokia frakcija galėtų įgyvendinti savo programą,– dėstė Seimo narys.

Meras Vaclovas Andrulis, rajono tarybos narys Petras Račkauskas teiravosi, kodėl nėra aprašų dėl ES pinigų įsisavinimo, nors 2013-2020 m. periodas artėja į pabaigą. J. Rimkus atsakė, kad tuos darbus galėjo padaryti buvusi valdžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA