BIČIULIS

Miglė„Ar norėtum važiuoti į Paryžių?“– rudenį savo mokinės Miglės Štabokaitės paklausė fortepijono mokytoja. Išgirdusi šį netikėtą klausimą, mergaitė tik nusišypsojo ir grojo toliau. Tačiau tai nebuvo klausimas, nuskambėjęs šiaip sau. Pavasarį kelionė į Paryžių tapo realybe. Balandžio mėnesį Paryžiuje vyko XI–asis tarptautinis Nikolajaus Rubinšteino pianistų konkursas, kuriame dalyvavo ir ketvirtus metus grojanti Miglė Štabokaitė iš Kelmės.

Konkurso dalyviai varžėsi 6 grupėse ir buvo skirstomi pagal grojimo metus: pradedant debiutantais, kurie groti mokosi ne daugiau nei ketverius metus ir baigiant brandžiais atlikėjais. Konkurse varžėsi daugiau nei 80 dalyvių iš Rusijos, Serbijos, Gruzijos, Latvijos, Uzbekijos, Azerbaidžano, Lietuvos ir kitų šalių. Vertinimo komisijos pirmininkas buvo Igoris Lasko, baigęs Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, o dabar dirbantis Paryžiuje.

Debiutantų grupėje pasirodė daugiausia – daugiau nei 40 mažųjų pianistų. Miglė Štabokaitė iš Kelmės buvo įvertinta II vietos diplomu, jos mokytoja – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos mokytoja–ekspertė Laimutė Mameniškytė. Kartu su Migle į Paryžių vyko jos mama ir dar dvi mokinės iš Šiaulių.

Miglė muzikuoti pradėjo Kelmės meno mokykloje pas mokytoją Ireną Leskauskienę, o pastaruosius dvejus metus tėveliai du kartus per savaitę ją vežioja į Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklą pas mokytoją-ekspertę Laimutę Mameniškytę.

Atmintyje liko daug įspūdžių ne tik iš konkurso, bet ir iš nuostabaus miesto. Nors oras nelepino, aplankyta Dievo Motinos katedra, Eifelio bokštas, d‘Orsi muziejus, Monmartro gatvelės su jose tapančiais dailininkais ir grojančiais muzikantais, Tiuirli parkas, Luvro muziejus, Šventos Širdies bazilika ir daug kitų lankytinų vietų.

Po konkurso buvo laiko aplankyti ir vaikų svajonių vietą – Disneilendą, kuris šiemet švenčia savo 20–metį. Diena šiame parke pralėkė lyg viena akimirka – tiek daug jame atrakcionų ir kitų pramogų.

Visi laimėjimai lengvai neateina, iki jų ilgas ir sunkus kelias – kasdienės grojimo fertepijonu valandos, daug kantrybės ir užsispyrimo reikalaujantis darbas.

„Bičiulio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA