BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė gimnazijų, kitų bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų, universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų reitingus.

Mūsų rajono bendruomenę labiausiai domina gimnazijų reitingai. Jame akivaizdus stabilumas. Gimnazijų reitingas sudarytas pagal abitūros egzaminų ir įstojimo į valstybės finansuojamas vietas rezultatus. Reitingo sudarytojai gimnazijas suskirstė į dvi grupes. Pirmoje reitinguotos ugdymo įstaigos, atsirenkančios mokinius pagal pažangumą. Čia lyderiai nesikeičia. Penktus metus iš eilės reitingo viršūnėje yra Vilniaus licėjus. Į antrą vietą iš trečios pakilo Vilniaus jėzuitų gimnazija ir apsikeitė pozicijomis su Kauno technologijų universiteto gimnazija.

Antrai gimnazijų grupei priskirtos nesirenkančios mokinių. Bet ir čia tendencija panaši. Šioje grupėje trečius metus, t. y. nuo išleistos pirmosios abiturientų laidos, lyderiauja Klaipėdos licėjus. Trečius metus antrąją vietą pelno Panevėžio J. Balčikonio, trečioje vietoje per pastarąjį penkmetį antrą kartą atsidūrė Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazija. Iš mūsų regiono aukščiausioje – penktojoje vietoje liko Šiaulių J. Janonio gimnazija. Ši ugdymo įstaiga tokią vietą iškovojo ketvirtą kartą iš eilės. Beje, reitingo sudarytojai atkreipia dėmesį, jog vienos ar kitos gimnazijos lygį negalima vertinti, atsižvelgus į pastaruosius mokslo metus, reikia vertinti pastarųjų penkerių metų pasiekimus.

Mūsų rajono gimnazijų šiemet pirmajame šimtuke nėra. Aukščiausioje – 151-oje vietoje – atsidūrė Kelmės J. Graičiūno gimnazija. Ji per pastarąjį penkmetį vieną kartą buvo pirmame ir keturis kartus – antrame šimtuke. Pernai geriausiai mūsų rajone įvertinta Tytuvėnų gimnazija užėmė 62-ąją vietą. Ji per pastarąjį penkmetį buvo du kartus pirmame ir tris kartus – antrame šimtuke. Šiemet tytuvėniškius, likusius 192-oje vietoje, dar aplenkė Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija. Ji pelnė 176-ąją vietą. Tačiau prieš tai ketverius metus likdavo trečiajame šimtuke, o tris kartus – pirmoje jo pusėje.

Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija šiemet liko 209-oje, Pakražančio – 229-oje, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija – 313-oje vietose.

Stabilumas pastebimas ir profesinių mokyklų reitinge. Kaip ir pernai, šios kategorijos mokyklų „čempione“ tapo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras. Kelmės profesinio rengimo centras liko 33-ioje vietoje, o pernai buvo trisdešimtas.

Profesinių mokyklų reitingas buvo sudarytas pagal brandos egzaminų rezultatus. Anksčiau dėmesys buvo kreipiamas ir į baigusiųjų profesines mokyklas įsidarbinimo procentą.

Be to, yra sudarytas mokyklų, kuriose yra aukštas vadybos lygis, reitingas. Bet mūsų rajono mokyklų šiame sąraše nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA