BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį antradienį Kelmėje vyko trečiasis renginys „O kaip vokiškai?“. Jis vyko visoje Lietuvoje – miestuose, rajonuose, mokyklose, organizacijose, įmonėse, kurios vienaip ar kitaip susijusios su vokiečių kalba. Renginys prasidėjo J. Graičiūno gimnazijoje, kur šešiems gimnazistams, kurie išlaikė vokiečių kalbos egzaminą tarptautiniu DSDI lygiu buvo įteikti tarptautiniai diplomai. Vėliau gimnazijoje vyko diskusija-viktorina „Vokiečių kalbos reikšmė man?“. Ją vedė Kelmės rajono vokiečių kalbos metodinio būrelio pirmininkė, Tytuvėnų gimnazijos mokytoja Asta Urbonaitė. Šventė baigėsi muzikine vokiečių kalbos popiete Algirdo Lipeikos menų mokykloje. Popietėje skambėjo vokiečių ir austrų kompozitorių kūriniai. Į šventę atvyko Vokietijos ambasados vokiečių kalbos mokymo koordinatorius Michaelis Brehmas.

Renginio pradžioje į mokytojus, mokinius, jų tėvelius, svečius kreipėsi J. Graičiūno gimnazijos direktorius Rimas Bielskis:

– Šiandien ypatinga diena: pirmieji šeši mūsų rajono mokiniai gauna pirmuosius rajono istorijoje tarptautinius vokiečių kalbos diplomus. Jie liudija, kad ateityje šie jauni žmonės galės mokytis Vokietijos universitetuose, kolegijose, kitų šalių aukštosiose mokyklose, dirbti vokiškai kalbančiuose kraštuose. Jiems jokio kito vokiečių kalbos egzamino niekada nebereikės laikyti.

– Mūsų gimnazija yra viena tarp penkiolikos Lietuvos mokyklų, kuriose organizuojami tokie egzaminai,– kalbėjo J. Graičiūno gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Andriuškienė. – Pasaulyje yra 65 valstybės, kuriose tokį egzaminą jau išlaikė 65 tūkst. mokinių.

Beje, R. Andriuškienė ir jos kolegė, 2018 Metų mokytoja Violeta Truncienė iš „Aukuro“ pagrindinės mokyklos turi diplomus, suteikiančius galimybę konsultuoti visos Lietuvos mokinius, besiruošiančius šiam egzaminui ir jį vykdyti. Šio egzamino organizavimo centras yra Berlyne. Ten ruošiamos egzamino užduotys ir vertinami viso pasaulio mokinių darbai.

– Sveikinu visus, kuriems yra svarbi vokiečių kalba,– lietuviškai į renginio dalyvius kreipėsi M. Brehmas. – Lietuvoje tokie egzaminai dar laikomi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Jurbarko mokyklose. Dėkoju už šių renginių organizavimą ne tik šios gimnazijos bendruomenei, bet ir Kelmės rajono merui Vaclovui Andruliui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Stasiui Jokubauskui, šio skyriaus vyr. specialistei, tarptautinio vokiečių kalbos egzamino koordinatorei Daivai Stonienei ir kitiems.

Andrulis tarptautinius vokiečių kalbos egzamino diplomus įteikė J. Graičiūno gimnazijos mokiniams: Evelinai Užkurytei, Rugilei Truncytei, Gretai Ščegauskaitei, Monikai Aleksandravičiūtei (mokytoja R. Andriuškienė), Gediminui Bikniui (Šaukėnų Vl. Pūtvio-Putvinskio gimnazija, mokytoja Vilma Kaktytė) ir Rokui Krenciui iš Tytuvėnų gimnazijos, kurį egzaminui ruošė mokytojas Robertas Gudauskas. Gimnazistams buvo įteiktos ir Kelmės rajono garbės piliečio barono profesoriaus Volfango von Štetteno padėkos. Žodį vokiečių kalba tarė ir diplomus gavę gimnazistai.

Bielskis ir V. Andrulis apdovanojo M. Brehmą J. Graičiūnos gimnazijos ir Kelmės rajono mero padėkos raštais.

Žodį tarė rajono tarybos narys Egidijus Ūksas, S. Jokubauskas, D. Stonienė.

Maziliausko nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA