BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Kai praėjusio pavasario pabaigoje Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pasiūlė Seimo pirmininkui iš Tytuvėnų kilusiam profesoriui Viktorui Pranckiečiui atsistatydinti iš šių pareigų, po kelių dienų Tytuvėnų gimnazijos jubiliejaus šventėje dalyvavo ir parlamento vadovas, ir mūsų rajone Seimo nariu išrinktas „valstietis“ Juozas Rimkus. Ta proga Seimo nario pasiteiravome, kaip šis vertina iškilusį konfliktą tarp V. Pranckiečio ir R. Karbauskio. Tuomet J. Rimkus mums sakė: „Atleisti Seimo pirmininką yra vieno žmogaus noras. Jei Karbauskis to nori, tegul teikia siūlymą Seimui, ir šis priims sprendimą“. J. Rimkus tada sakė, kad V. Pranckietis gali toliau vadovauti Seimui.

                      Batalijos dėl Seimo pirmininko baigėsi tik šią savaitę ir V. Pranckietis liko savo poste. Ta proga priminėme J. Rimkui, ką jis mums kalbėjo birželio 1-ąją Tytuvėnuose ir pasiteiravome, ar politikas pasirašė dokumentą, kuriame buvo siūloma atstatydinti V. Pranckietį iš Seimo vadovo posto. J. Rimkus atsakė: „Atrodo, kad pasirašiau, visi rašėmės“.

                      Seimūno pasiteiravome, ar jo apsisprendimui įtakos turėjo tai, kad V. Pranckietis paliko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretas. J. Rimkus atsakė, kad esmė yra ne V. Pranckiečio priklausomybėje „valstiečiams“. Politikas teigė: „Nuo pavasario pabaigos prabėgo nemažai laiko, ir V. Pranckiečio klausimas iki šiol buvo eskaluojamas. Tai trukdė normaliam Seimo darbui. Lietuvos žmonės tapo tokiais pat V. Pranckiečio ir R. Karbauskio santykių žinovais, kaip ir krepšinio. Vos ne kiekvienas teigė išmanąs, kuris kaltas, kuris teisus. Vieną kartą šį klausimą reikėjo išspręsti. Kaip aš balsavau, nesakysiu, nes balsavimas slaptas. Dabar kalbamės, kas iš valdančiųjų galėjo nebalsuoti už Seimo pirmininko atstatydinimą. Žinote, kai kalbamės akis į akį su kolegomis, visi lyg ir vieningai galvoja, o kai reikėjo balsuoti, nuomonės išsiskyrė. Nesvarbu, kokie balsavimo rezultatai, bet manau, kad dabar galėsime ramiau dirbti svarbiausius darbus. Dabar mūsų pagrindinis uždavinys – patvirtinti kitų metų biudžetą“.

                      Beje, viešoje erdvėje pasigirdo kalbų, kad Seimo nariai, išrinkti vienmandatėse apygardose, spaudžia Vyriausybę, kad ši prieš artėjančius parlamento rinkimus skirtų lėšų vienoms ar kitoms reikmėms politikų atstovaujamoms teritorijoms. J. Rimkus, paklaustas, ar prašė pagalbos kokiam nors projektui, kurį reikia įgyvendinti Kelmės ar Šiaulių rajonuose, atsakė, kad ir Finansų ministerijos, ir visos Vyriausybės pozicija yra tokia, jog nebus atsižvelgiama į pavienių Seimo narių pageidavimus. Be to, J. Rimkus sakė, kad kai kurios frakcijos siūlo labiau finansuoti vieną ar kitą sritį, tačiau nepritaria Vyriausybės siūlymui padidinti kai kuriuos mokesčius. J. Rimkus sakė, kad mokesčių didinimui pritaria. Politikui priminėme, kad G. Nausėdos siūlomus 100 mln. eurų galima surasti „iš šešėlio“, nes premjeras Saulius Skvernelis yra prasitaręs, kad į dienos šviesą galima ištraukti net 4 mlrd. eurų. J. Rimkus į tai atsakė: „Iš šešėlio pavyksta ištraukti pinigų. Tačiau kai bylos atsiduria teismuose, kontrabandininkai dažnai lieka išteisinti. Kai atėjome į valdžią, stebėjomės, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba naudoja dar rusišką aparatūrą. Kai skyrėme pinigų modernesnei, tuoj įkliuvo teisėjai, prokurorai, advokatai. Padėtis gerėja“.

                        Rimkus, paklaustas, ar per šią kadenciją tvirtinant ankstesnių metų biudžetus, siūlė finansuoti vieną ar kitą jo apygardoje įgyvendinamą projektą, atsakė, jog norėjo, kad būtų sutvarkytas Tytuvėnų kultūros centras. Pasak Seimo nario, Kelmės rajono savivaldybė su šiuo projektu „vis nepataiko ten, kur reikia“. J. Rimkaus teigimu, ten kur mūsų savivaldybė buvo numačiusi statyti Tytuvėnų kultūros centrą, tam paprieštaravo paminklosaugininkai. Politikas sakė, jei Tytuvėnams būtų padaryta išimtis, tuomet jas reikėtų daryti pusei Lietuvos, nes daug kur susikerta projektų iniciatorių ir paveldosaugininkų interesai.

                      Be to, J. Rimkus, paklaustas apie kitais metais vyksiančius Seimo rinkimus, pasakė, jog yra uždegta visiems „valstiečiams“ – vienmandatininkams žalia šviesa kandidatuoti. Preliminariais duomenimis, jis įrašytas kandidatu Žemaitijos pietinėje apygardoje, kuriai priklauso didžioji dalis mūsų rajono ir Šilalės savivaldybė.

2 Komentarai(ų)

 • Nijolė parašė:

  Nereikia ritinti bačkos tik ant paminklosaugininkų, nepasakant, kad prieš tai vyko mero ir Budrio konfliktas, po kurio šis, jau a.a., pasakė, kad dabar tai jau tikrai nebeleis įgyvendinti sumanymų dėl kultūros namų. Taigi, du vyrai susikibo ragiukais, o nukentėjo Tytuvėnai ir rajonas.

 • Seimo narys Juozas Rimkus parašė:

  Visada pasisakau už subalansuotą biudžetą.
  Pirmiausiai ačiū „Bičiuliui“ už puikią reklamą. Pirmą kartą, pirmajame puslapyje ir netgi nemokamai. Daugelis interesantų stebisi, ką tai galėtų reikšti. Dėl straipsnio objektyvumo kaip visada galima diskutuoti… bet tiek to…
  Apie Valstybės biudžetą. Kaip šeimoje taip ir valstybėje – galime išleisti tiek kiek uždirbame. Aš visada pasisakau už tvarų, subalansuotą, ir socialiai jautrų Valstybės biudžetą. Jau pateikimo metu matosi, kad 2020 m. biudžetas teigiamai palies per 1,5 milijono gyventojų. Didės atlyginimai, pensijos, išmokos vaikams, motinystės ir tėvystės išmokos, atsiras nemokamas maitinimas pradinių klasių mokiniams ir t.t. Tačiau norint kažkam duoti reikia, kad kažkas mokėtų didesnius mokesčius. Todėl finansai dėliojami taip, kad turtingesni labiau prisidėtų prie valstybės gerovės kūrimo. Tikiuosi Seimas pritars, kad reikia labiau apmokestinti didžiuosius prekybos centrus, bankus, privalome nepamiršti įsipareigojimų ES ir pan.
  Batalijos dėl biudžeto prasideda, nes Seime tik prasideda šio svarbiausio dokumento pateikimo stadija. Apibendrinimai yra dar gerokai per ankstyvi. Bus svarstymai komitetuose, įvairių pasiūlymų teikimai, grįžtama prie svarstymo Seime ir tik tada galutiniai balsavimai dėl priėmimo. Manau, kad 2020 m. Valstybės biudžetas žmonėms bus dar geresnis nei buvę rekordiniai 2018 ir 2019 m. Pagal pirminę sekančių metų biudžeto sandarą jau dabar galima tikėtis teigiamo kompetentingų specialistų bei Europos komisijos įvertinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA