BIČIULIS

                      pasaulis ir Lietuva išgyvena šiame amžiuje dar neregėtą sukrėtimą – viruso COVID-19 sukeltą pandemiją. Jau praėjo mėnuo, kai Lietuva su nerimu gyvena grėsmės akivaizdoje, baigėsi dvi savaitės nuo paskelbto karantino, kuris yra pratęstas iki Velykų švenčių. Paradoksaliai šiuo metu skamba, kad kiekvieno mūsų bendrystė ir susitelkimas pasireiškia laikantis kuo toliau vienas nuo kito bei užsidarius namuose. Šiuo metu tai yra neišvengiama, į visų mūsų gyvenimą tai įnešė tam tikro neapibrėžtumo, bet visi tikime, kad ši padėtis ilgai nesitęs.

                      Tik paskelbus pirmuosius apsikrėtimo virusu atvejus Lietuvoje, buvo sušaukta savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, dieną naktį dirba ir savivaldybės įstaigų veiksmus koordinuoja Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centras. Pradžioje visus slėgė nežinomybė, reikalingų priemonių trūkumas, reikėjo spręsti klausimus, kaip bus užtikrintos socialinių, medicinos, komunalinių, švietimo ir kitų paslaugų teikimas gyventojams karantino sąlygomis. Šią savaitę prasideda nuotolinis ugdymas mokyklose, kitos savivaldybės paslaugos toliau teikiamos gyventojams, apsieiname be tiesioginio kontakto. Dėkojame visiems už parodytą supratingumą ir kantrybę. Dėkojame rajono verslo bendruomenei, kuri daro viską, kad gyventojai jaustų kuo mažiau nepatogumų bei rodo iniciatyvos pavyzdžius, kaip padėti vieni kitiems.

                      Per pastarąsias dvi karantino savaites rajone neužfiksuotas nei vienas apsikrėtimo virusu atvejis, matome, kad dauguma gyventojų pavyzdingai laikosi buvimo viešose vietose taisyklių, vieni kitus palaiko, padeda ir perspėja būti atsakingais. Viskuo, kuo galime, palaikykime mūsų gydytojus, slaugytojus, ligoninių ir slaugos įstaigų personalą – jie yra pagrindinės mūsų pajėgos kovoje su nematomu, bet visiems grėsmę keliančiu virusu. Nuoširdžiai norime padėkoti visiems geradariams ir geros valios žmonėms, kurie ėmėsi iniciatyvos aprūpinti gyventojus kaukėmis, padėti įsigyti maisto ir būtinų prekių. Turėkime viltį, kad tai ilgai nesitęs, saugokime vieni kitus ir likime sveiki.

Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA