BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

„Valstybės žinios“ paskelbė Prezidentės, Seimo, Vyriausybės narių bei jos atsakingų tarnautojų, aukštas pareigas užimančių policijos, teismo, prokuratūros, Muitinės departamento pareigūnų, savivaldybės tarybos narių privalomą registruoti turtą, kuriam priskiriami ir vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai, taip pat sukauptos piniginės bei paskolintos ir pasiskolintos bei negrąžintos lėšos.

Šiame sąraše yra ir mūsų rajono atstovų. Daugiausia turto, piniginių, paskolintų ir pasiskolintų lėšų deklaravusių yra rajono tarybos narių – 25. Beje, visi deklaravusieji privalėjo pateikti ir tokius pat duomenis apie sutuoktinius.

Rajono politikų būryje yra trys milijonieriai. Daugiausia turto ir piniginių lėšų deklaravo Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus pirmininkas Petras Račkauskas – 2 mln. 293412 Lt.

– Turiu savo įmonę „Agrotech“, kurios turtas yra mano nuosavybė. Juk turime statybos bei poilsio bazes, degalinę, pastatų. Todėl tokia suma ir susidaro,– paaiškino P. Račkauskas.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario bei šios politinės organizacijos kandidato į Seimą daugiamandatėje apygardoje Alberto Brazo turtas ir piniginės lėšos sudaro 1 mln. 274730 Lt. Tiesa, jis turi dar negrąžintą 556365 Lt paskolą.

– Turiu apie 300 hektarų žemės, pastatų, butą. Šis turtas ir „padarė“ mane milijonieriumi. Be žemės ir pastatų gyvulių juk neauginsi,– paaiškino A. Brazas.

Beje, A. Brazo bei P. Račkausko žmonų deklaracijų visose grafose įrašyti nuliai.

Trečiasis milijonierius – irgi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, Ūkininkų sąjungos rajono skyriaus pirmininkas Romas Docius. Ne tik politikas, bet ir jo žmona Irena deklaravo 1 mln. 344121 Lt turto ir piniginių lėšų. Be to, R. Docius neatgavo paskolintų 50 tūkst. Lt ir pats negrąžino pasiskolintų 200 tūkst. litų.

– Esu uždarosios akcinės bendrovės akcininkas, turiu kelis traktorius, žemės, miško, nes gaminu biokurą,- kalbėjo R. Docius. – Yra ir keistų dalykų. Pavyzdžiui, ūkininkas nupirko 30 ha žemės. Už ją, geodezinius matavimus bei dokumentų rengimą moka ūkininkas. Bet šių lėšų niekas į žemdirbio išlaidas neįskaičiuoja. Jei jis tuos 30 ha pirks trijose vietose, už kiekvieno sklypo geodezinius matavimus, žodžiu, jos įteisinimą mokės atskirai. Kiek kaimuose liko nedidelių 15–30 arų sklypelių?! Jų netgi patys žemėtvarkininkai siūlo neįteisinti kaip nuosavybę, nes vien geodeziniai matavimai kainuos daugiau nei sklypelis.

Plačiau apie rajono valdžios turtus skaitykite spalio 6 d. „Bičiulyje“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA