BIČIULIS

<Gipoldas KARKLELIS>
Kontrolės komiteto pirmininkas

Vasarą viename posėdyje paklausiau rajono vadovų, kodėl į šventės „Linas 2012“ dalyvių maitinimo konkursą nebuvo kviečiamos mūsų rajono įmonės. Juk turime nemažai verslininkų, kurie teikia būtent šią paslaugą. Tarp rajono įmonių konkurso būdu tikrai galima rasti kokybiškai ir nebrangiai dirbančių. Tai nedidelis, tačiau vis dėlto papildomas darbas nedarbo kamuojamam rajonui.

„Buvo toks politinis sprendimas!“ – gavau atsakymą. Šis kategoriškas teiginys privertė labiau pasidomėti minėtos šventės paslaugų pirkimais. Pažiūrėjus dokumentus matosi, kad šventės dalyvių maitinimo ir renginio organizavimo paslaugų viešieji pirkimai faktiškai nebuvo atliekami. Maitinimą organizavo iš anksto numatyta kauniečių firma. Nė viena rajono įmonė į apklausą nebuvo net pakviesta.

Rajono tarybos Kontrolės komitetas paklausė, kas priėmė sprendimą ignoruoti vietinį verslą. Savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė savo rašte atsakė, kad kreiptis tik į vieną Kauno maitinimo įmonę nusprendė administracijos darbuotoja Jadzė Gaupšienė.

Buvo politinis sprendimas nekviesti savo rajono įmonių, ar ne? Gal rajono vadovai, informacijai iškilus į viešumą, išsigando ir bėdą dabar verčia administracijos specialistei?

Netiesa, kad savivaldybė neturi pinigų. Rimčiau panagrinėjus tik vieno renginio išlaidas, akivaizdu, kad pinigai netaupomi, švaistomi į visas puses. Atsakingi specialistai nesistengia net išlaidų dokumentacijos tinkamai sutvarkyti. O kam? Juk atsakyti nereikės, nes už nugaros – „politinis sprendimas“.

Įdomiausia, kad, šventei pritrūks pinigų, be rajono tarybos žinios jų buvo „pasiskolinta“ iš Projektų techninės dokumentacijos rengimo lėšų. O tai jau rimtas biudžeto naudojimo pažeidimas. Šį klausimą Kontrolės komitetas peradresavo savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai. Lauksime audito specialistų išvados.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA