2023-10-03 (Antradienis)         Kelmės rajono laikraštis     ISSN 1648-0155

28 thoughts on “Ar šviesi ateitis greta vėjo jėgainių

 1. Vieno nesuprantu kam jas statyti prie Tytuvėnų, kodėl jų nestato atviroje jūroje kur tikrai yra daug vėjo?

 2. Olandai ir danai dideles jėgaines stato Jūroje. Tik Jūroje. Arba kitose šalyse, kur yra didelės negyvenamos teritorijos; pvz kalnuose ir dykumose. Jūroje tokia statyba brangi. Kadangi LT žemė pigi, tai išbandys ant kelmiškų. Tytuvėnų apylinkės nėra jūra ar dykuma, o gan gyvenama teritorija. Kas žinote, kur numatyti sklypai šiems parkams? Pasidalinkite info.

  1. Gyvenama, gyvenama teritorija tik kad pats rajonas netrukus liks tuscias ir be vejo jegainiu pagalbos……

 3. Kol neįgalūs ,,švogieriniai homo sovietikus” Kelmei vadovaus, tol gale reitinguose ir vilksimės su visais savo ,,kurortais”…

 4. Žino tytuvėniškiai, kad po kiekvieno Penktadienio ir Šeštadienio takeliai ir pliažai pilni šiukšlių būna prie vieno iš ežerų ir lauko tualetai stovi su visu ”gėriu” tiesiai į žemę, bet ai…. kam tas rūpi ? Arba regioninis parkas tam straipsniu neužsako…

 5. O aš manau, kad prieš tą „traukinį su šakėmis ir išeisime”, jei nebus kitos išeities. Ir vietoj įprastinių 40-45 metrų aukščio malūnėlių 240 metrų jūrinių mums neprakiš. Ir nevadinkit tai atsinaujančia energija, nes tokia ji- naikinanti. O kas yra žalioji energija, tytuvėniškiai tikrai žino ir be suinteresuoitųjų statyba komentarų.

 6. Tas priešinimasis vėjo jėgainėms tai menkai išprususių mužikų ėjimas su šakėm prieš traukinį. Vėjo ir saulės jėgainių tik daugės. Skaičiau kadaise retro straipsnius apie tai, kaip kenkia elektra, telegrafo laidai ir automobiliai, važinėjantys pasiutusiu 40 km/val. greičiu. Dabar juokas ima iš anų laikų baimių, bet ir šiandien randasi durnių, kurie aiškina, kaip vėjo jėgainės žmonių psichiką veikia. Išlįskit iš pelkių, atverkit akis – XXI amžius ant kiemo. Jeigu tos jėgainės būtų tokios pavojingos, Danija ir Vokietija nei vienos nebūtų pasistatę. O dabar tai – lyderės vėjo jėgainių naudojime. Be to, Lietuvoje jau yra ne vienas vėjo jėgainių parkas, ir kažkaip nesigirdėjo, kad ten – apie Pagėgius, Šilutę – žmonės masiškai sirgtų, išskyrus visuose Lietuvos kaimuose pasitaikantį chronišką alkoholizmą ir jo sukeltus padarinius. Savo ligų priežasčių ieškokit kitur.

 7. Tytuvėnai, užmirškit tą pavadinimą „kurortinis”. Nėra čia jokio kurorto. Kurortas – tai sanatorija, gydykla, SPA centras, poilsiui pritaikyta infrastruktūra ir paslaugos. Tytuvėnuose, be kelių privačių kuklių iniciatyvų, nieko nėra, jokios bendros miestelio strategijos. Du ežerai su nendrėtais pliažais – dar ne kurortas. Per tris nepriklausomybės dešimtmečius nieko nepadaryta, kad kurortinės vietovės statusas būtų prieinamas. Vėjo jėgainės, pastatytos už kelių kilometrų tuščiuose laukuose, nė kiek nesutrukdys nei tuose pliažuose voliotis, nei dviračių takais važinėti. O daugiau čia nieko nėra ir nieko nenusimato. Vietinių fantazijos užtenka tik vestuvėms, laidotuvėms ir krikštynoms aptarnauti. Pilna Danija ir Vokietija vėjo jėgainių, ir gyvena žmonės geriau, negu mes. Ne jie pas mus, o mes pas juos važiuojam darbų dirbti, taip kad nestabdykit progreso, nes tuoj visai išnyksim su tuo savo amžinu verkimu apie gamtą ir turizmą.

 8. Gyvendamas Tytuvenuose niekad nesuprasiu to pasakymo ”kurortinis” miestelis iseikit i gatve vakare, tame kurorte jusu zmogaus nei su ziburiu nerasi….

 9. Su pagarba komentatoriams, bet kai kurie komentatoriai stipriai klysta. Visu pirma, Tytuvenai Kelmes rajone nuo senu laiku yra ezeru ir pusynu krastas- kurortinis miestelis, bet kazkodel norima ji padaryti vejo jegainiu (monstru) vietove. As nieko pries neturiu pries svaria energija, bet 240metru aukscio jegaines graziausiame Kelmes rajono kampelyje -tai ne tik nekilnojamo turto kainu smigimas zemyn, bet ir dar drastiskesnis gyventoju sumazejimas.Tytuvenuose is bet kurio tasko beziuresi- visur matysi ir girdesi jegaines.Zmones, matomai, neisivaizduoja ka reiskia 240 metru (vidutinis misko aukstis apie 40-45metrai).Lietuvoje tiek apleistu vietoviu, toli nuo miesteliu-bet kazkodel renkamasi kurortinius miestelius. Ir tai vadinama ‘investiciju atejimu’. Greiciau jau vinis i karsta Tytuvenams

 10. Žmones nuo seno GYVENO…. Ir kas dabar ten, ariame žemė nueikit į maps lt ir pažiūrėkit? Rajone nuo 43 tūkst. gyventojų sumažėjo iki 26 tūkst. be vėjo jegainių, urbanizacija auga visame pasaulyje tas pats ir Lietuvoje visi kraustosi iš kaimo į miestus, jei pati turit vaikų priverskit juos kraustytis į kokį vienkiemį su 3 trobom, koks atsakymas bus ? Vieta kur numatyta statyti jas namus galima ant ranku pirštų suskaičiuoti ir tai jei jie neapleisti. Mokslininkai ir konstruktoriai neatsiklausia Bičiulio svetainėje komentatorės Nijolės ką ir kur galima statyti, tokio amžiaus žmonės kaip jus bet kokiu š lengva įtikinti internete ir tikėsit ir dar kitam mėginsit savo nuomone žūtbūt įpiršti kaip tą ir čia darot. Tiek daug apribojimų Danijoje kad 40 procentų visos šalies energijos pagamina, atėjo tos fermos ir kas atsitiko ? Kiekvieną savaitgalį vasarą Tytuvėnuose vestuvės, baliai ir užsakytos sodybos, bereikalingas burbulo putimas ir triedimas, nes kažkam tai atrodys NEGRAŽU….

 11. Ne apie turizmo kraštą čia kalbame. Nepamirškit, kad čia žmonės nuo seno gyvena. O jiems po nosim suksis tie velnio malūnai. Tas monstras, gražiai pavadintas PARKU, ketinama statyti apie 25 jūrinius, 240 metrų aukščio, vėjo „malūnėlius“. Nuo jų daugelį kilometrų sklis ultragarsas, virpesiai, arčiau bus šešėliavimas… Pagal mažesnių jėgainių tyrimus aišku, kad pakenkiama ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Tokių monstrų Europoje nėra. Tik du bandomieji stovi Vokietijos miškuose. Vaizdas toks, kaip žolėje stovėtų Guliveris. Gal nuvykit, ponai, ir pasižiūrėkit, kaip jie ten atrodo? Danai išvijo kiaules į Lietuvą, ten jiems daug apribojimų statyti ir vėjo jėgaines. Gėda. Akivaizdu, kol nenupjaus paskutinio medžio, neužterš paskutinės upės, tol lietuvis nesuvoks, kad pinigų valgyti negalima…

 12. Ir koks čia jums konkrečiai košmaras? Žino kad bus aukštos ir visos kolūkiečių žinios ties tuo ir užsibaigia, nes ”prie ruso” to nėra matę ir niekaip nesupranta, kad jau 2019 metai.

 13. Pritariu Raimui. Kada gi žmonės supras, kad va toks jų požiūris ir skatina mus likti ubagais Europoje. Man patiko gerb. komentatorės Nijolės palyginimas su Europa – joje pilna jų, dėl to ir gyvena keliasdešimt kartų geriau nei mes. Juk nestato jėgainių pačiam parke atsigaukit čia 6 km nuo parko

 14. Jeigu norit, kad investicijos pagaliau priartėtų prie Tytuvėnų, vėjo jėgainės būtinos: 1. Jos tiekia elektros energiją pramoniniams objektams. 2. Tokios elektros kaina nedidelė. 3.Turėdami nebrangią el.energiją čia jau gali kurtis kažkokios įmonės. Nebus jėgainių – nebus jokių investicijų. Ir jokių darbo vietų. NIEKO. Apie tą savo turizmą nustokit svaigti. Keli takai ir apžvalgos bokštas „pagados” nepadarys. O pelningai dirbanti įmonė tuojau pat pagyvintų regioną.
  Nematau aš tose vietose ypatingo grožio turistams. Žemės ūkio laukai ir trobos kur-ne-kur. Kiaunoriai, Johampolis, Mockaičiai tuštėja, taigi ir to gaudimo nebelabai yra kam klausytis. Vystyti žemės ūkį vėjo jėgainės netrukdo. Sėkit javus, rapsus, niekas nesikeičia.

 15. komentatorių bukumui ribų nėra. Apie kokias darbo vietas čia skiedžiat? Gal tik kuris nors žemės savininkas nuomos mokestį pasiims. Bet jau nuotr. pažiūrėkit, kiek vienas monstras bus aukštesnis už TV bokštą. Gal nepainiokim jų su tais malūnėliais, kurie Europoje sukasi. Tai- košmaras…

 16. „gerbiamas” Vytautai Stonį, jeigu taip gerbiate regioninį parką gal uždrauskite ir zmonems gyventi šalia parko, nes jų automobilių CO2 kasdien tersia parko teritorija daugiau negu tos jegaine busiancios uz 5 kilometrų. Dabar man aiskeja, kodel Lietuvoje iki siol perkama elektra is Rusijos – šnipų toli ieškoti nereikia.

 17. Mieliji i ta puse Tytuvenu dvaras kuris apleistas 30 metu ir paverstas siukslynu, ka geriausiai padare tai ten tik langus uzkale…. Tas siukslynas turbut ”krastovaizdzio” nedarko?

 18. Oho! Ateis investicijos į rajoną?? Tai gal galima būtų konkrečiais skaičiais? P.s. be nuomos mokescio sklypų savininkams.

 19. Merdintis rajonas su atsilikusiais nuo 1990uju sovietiugomis vis dar sako ne viskam…. ten kur jas zada statyti geras krastovaizdis, ariami laukai, kiauliu ukis ir zvyrkeliai, na ir dar “dviraciu takas’’ kuris buvo tik uzdejo kelis zenklus ir parase dviraciu takas….

 20. Apie ką ir eina kalba. Mes išlaikome šitą Stonį, tad jam labai paprasta rašyti tokias niekuo nepagrįstas rašliavas, kurios žlugdo investicijas Lietuvos kaimuose, suteikia žmonėms turėti galimybę gauti papildomas pajamas, bendruomenėms gauti kasmetines paramas – taip stabdoma energetinė nepriklausomybė bei galimybė Lietuvai gaminti švarią energiją. Vizualinė tarša? Tai gal uždrausti ir automobilius, kelius, žemės ūkį ir pesticidus, plastikų naudojimą ir apskritai viską Tiesiog apgailėtinai skamba gamtosaugininko pasisakymai apie žalią energiją, kuomet visas pasaulis kovoja su klimato kaita. Tai elementarūs malūnai apie kokią žalą čia kalbama? Ar šis žmogus buvo užsienyje? Vokietijoje, Švedijoje, Olandijoje ir kitur. Ar norima, tamsta, pasakyti, kad Lietuva turi eiti Rusijos keliu be atsinaujinančių, “saugotų kraštovaizdį”? Apskritai turėtų susirūpinti viršesnė valdžia tokiais Lietuvos saugumui prieštaraujančiais pasisakymais.

 21. Kelmės savibledai nieko nereikia. Mokekit tik algas veltedziams, kai kurie direktoriai net aukstojo issilavinimo neturi ir sekmingai sedi. Labai brangiai mums kainuoja sedinciu ir smirdinciu, pensijos laukianciu bezdelniku.

 22. Kokia dar ateitis ? Rajone uzsienio investiciju vos ne absoliutus 0, nedarbo lygis aukstas, dauguma imoniu steigia savivaldybe nes niekas cia verslo nenori pradet, vakarais i tuos pacius Tytuvenus isvaziavus tarsi dykumoje nei 1 zmogaus nematyt. Nieko nestatykit nedarykit, bet algas ir gyvenimo lygi pakelkit… O as sedesiu ir peticijas rengsiu…

 23. Susirupinot vejo jeigainemis baisiausiai ? Bent siukslemis aplink ezerus susirupintumet, pastato siuksliadezes ir jos visus metus pilnos. Pastato takelius, tiltelius ir iki tol kol sugriuva niekas jais ir nesirupina. Regioninis parkas…. puse gyventoju net nera mate jo darbuotoju, nes taip ir neaisku kas ten ka daro… Lai stato tas vejo jegaines vienaip ar kitaip jau visur apleistos sodybos ir gyventoju drastiskai mazeja nes Kelmes rajonas nuo galo pirmas ar antras atsilikes pagal viska ka tik imanoma…. Danu dar kiaulides uzkliuvo kazkam ir ka po siai dienai jauciat jus ta smarve? Modernizuotas visas ukis dar ir zmonem darbo atsirado. Vien tik uzlikes sovietinis bambejimo mechanizmas. Jei sitas parkas klestetu tai jis klestetu visus metus dabar ziema – amen niekas niekur nieko…..

 24. Į politikus daug vilčių nedėkim. Argi pamiršot kaip už šašlyką juos „nupirko” danų kiaulės? Kai gerai pavaišino, kai ir visos grėsmės išnyko. Rezultatų pasiekti gali tik mūru už savo kraštą stoję žmonės. Visomis priemonėmis, kokių tik prireiks. Visi palaikykim tytuvėniškius, nes tai – tik rajono „elektrifikavimo” pradžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *