BIČIULIS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 2013 m. kovo 26 d. posėdyje nusprendė, kad Kelmės rajono savivaldybės administracijos vadovė Irena Sirusienė pažeidė Įstatymo reikalavimus.

Nustatyta, kad tapusi Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktore Irena Sirusienė išleido įsakymą jai priskirtą tarnybinį automobilį laikyti prie namų Tytuvėnuose ir juo važinėjo į darbą Kelmės rajono savivaldybėje ir atgal.

Konstatuota, kad tokiais veiksmais I. Sirusienė pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2, 3 ir 6 punktų nuostatas, įpareigojančias ją: pareigas vykdyti nešališkai bei sąžiningai; vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, kad toks konfliktas yra, o taip pat draudimus naudotis tarnybinėmis pareigomis asmeninei naudai gauti bei naudotis valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Atsižvelgdama į tai Komisija Kelmės rajono merui nusprendė siūlyti imtis priemonių, kad I. Sirusienės išleistas įsakymas dėl savivaldybės tarnybinio automobilio laikymo prie jos namų, kaip prieštaraujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, būtų nedelsiant panaikintas. Užtikrinti, kad būtų nustatytos savivaldybės tarnybinių automobilių naudojimo ir saugojimo taisyklės, užkertančios kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams ateityje.

Be to, inicijuoti administracines procedūras išlaidoms, atsiradusioms dėl savivaldybei priklausančio tarnybinio automobilio naudojimo ne tarnybos reikmėms, išieškoti iš I. Sirusienės asmeninių lėšų.

Taip pat už Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudžiančių ir įpareigojančių nuostatų pažeidimus, kelti klausimą dėl tarnybinės nuobaudos Irenai Sirusienei paskyrimo.

„Bičiulio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA