BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

„Mūsų nuomone, audito metu nustatyti dalykai rodo, jog Kelmės rajono savivaldybės finansinė būklė turi tendenciją blogėti. Yra rizika, kad savivaldybė gali pritrūkti lėšų net būtiniausioms išlaidoms apmokėti“.

Tai sakinys iš savivaldybės kontrolierės Daivos Bružienės audito išvados „Dėl Kelmės rajono savivaldybės galimybės imti 1,2 mln. Lt trumpalaikę paskolą iš valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui padengti“. Audito tikslas – įvertinti savivaldybės finansinę būklę ir Kelmės rajono galimybę imti 1,2 mln. Lt trumpalaikę paskolą iš valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui (840 tūkst. Lt biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui ir 260 tūkst. Lt socialinio draudimo įmokoms sumokėti, 100 tūkst. Lt – subsidijoms gaminiams) padengti.

Iš to, ką teigia kontrolierė, kyla klausimas: negi savivaldybė taps nemoki?

Tokį nerimą didina ir dokumente pateikta savivaldybės skolų dinamika: 2011 m. savivaldybės realus įsiskolinimas sudarė 4,859, 2012 m. – 6,033, o šių metų balandžio 1 d. – 7072 mln. litų. Taigi, skola auga kasmet. Kodėl taip yra? Kas kaltas?

– Nei dabartinio mero Vaclovo Andrulio, nei administracijos direktorės Irenos Sirusienės kaltinti negalima,- sakė D. Bružienė. – Priežastys – senesnės. Kai buvo priimtas 2012 metų biudžetas, jame politikai nenumatė lėšų skoloms grąžinti už 2011 metus. Pernai ši skola dar padidėjo. Tik šių metų biudžete numatyti pinigai skoloms grąžinti.

– Pamenate, dar pernai įvairūs ekspertai kalbėjo apie antrąją krizės bangą. Bent Lietuvą ji aplenkė, tačiau Kelmės rajono – ne,- sakė opozicijos atstovas, Kontrolės komiteto pirmininkas Gipoldas Karklelis, besiruošdamas šiandien (balandžio 22 d.) įvyksiančiam politikų-kontrolierių posėdžiui. – Šios kadencijos taryba baigė sėkmingai pirmuosius metus, nes 1,8 mln. litų buvo grąžinta už įvykdytus projektus (ES savo pinigus skiria tik tada, kai savivaldybė įvykdo projektą ir už jį atsiskaito. – A. G. pastaba). Valdančioji dauguma pasielgė neteisėtai ir jos balsais pinigai buvo skirti „pravalgymui“. Tada opozicija siūlė tą sumą skirti skolų grąžinimui. Šiandien savivaldybės finansinė padėtis būtų geresnė.

– 1,8 mln. litų sumą pagal teisės aktus galima panaudoti tik projektų finansavimui ar paskolų grąžinimui,- „Bičiuliui“ patvirtino D. Bružienė.

Galutinį sprendimą dėl trumpalaikės paskolos ėmimo rajono taryba priims savo posėdyje balandžio 25 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA