BIČIULIS

<Vaiva BUKANTIENĖ
Mokytoja>

Gytis Kaušius su mokytojaLietuvos muzikų rėmimo fondas, vadovaujamas Liucijos Stulgienės, sausio 30 dieną paminėjo savo veiklos 20 metų veiklos sukaktį. Šio fondo iniciatyva 2012 m. vasario 28 dieną Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės Rūmuose jau 19 kartą į pagerbimo iškilmes sukviesti Lietuvos muzikai, 2011 m. tarptautinių konkursų laureatai ir jų pedagogai.

Į Vilniuje organizuojamas iškilmes antrus metus iš eilės pakviestas Kelmės meno mokyklos akordeonistas Gytis Kaušius. Vaikinas už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose pelnė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką.

Noriu pasidalinti gražiais Prezidentės palinkėjimais skirtais Gyčiui ir džiaugtis kartu su Kelmės krašto žmonėmis:

„Gerbiamas Gyti Kaušiau, aukštas Jūsų meninių gebėjimų įvertinimas tarptautiniame konkurse yra didelė garbė ir įkvepianti paskata skleisti ir puoselėti profesionalųjį muzikos meną Lietuvoje ir pasaulyje. Esate mūsų kultūros viltis – Jūsų laimėjimai kuria gražią šalies ateitį. Išsaugokite meilę muzikai, tegul ji visada veda Jus pirmyn, suteikia jėgų ir stiprybės tobulėti, augti ir įgyvendinti visus kūrybinius užmojus. Linkiu pačios didžiausios sėkmės!“

Šiek tiek apie Gytį

Gytis Kaušius Kelmės meno mokyklos akordeono klasę pradėjo lankyti 2006 metais, būdamas aštuonerių. Jau pirmosiose muzikos pamokose paaiškėjo, kad berniukas turi išskirtinių gebėjimų. Stebina Gyčio jautrumas muzikai, ypatinga atmintis, begalinis darbštumas, didžiulis domėjimasis muzikos pasauliu. Pirmaisiais mokslo metais, neskaitydamas muzikinio rašto, berniukas puikiai grojo iš klausos, kopijuodamas mokytojos veiksmus ir perpratęs, kaip reikia groti iš pirmo karto, Gytis niekada nepamiršdavo kūrinio atlikimo technikos.

Nuo antros klasės Gytis pradėjo aktyviai dalyvauti koncertinėje ir konkursinėje veikloje. Be Gyčio neapsieina joks koncertas Meno mokykloje ir Kelmėje. Vaikinas visada būna pasiruošęs groti, jo repertuare skamba kūriniai įvairiausioms progoms. Gytis Meno mokykloje praleidžia valandų valandas, dažnai išeina iš mokyklos paskutinis, o moksleivių atostogos prabėga aktyviai ruošiantis naujiems konkursams, tobulinant grojimo techniką. Kiekvienais metais jo meistriškumas auga, stebindamas visus daug mačiusius ir girdėjusius muzikos pedagogus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Ketverius metus Gytis grojo Kelmės meno mokyklos akordeonu. Išryškėjus berniuko talentui ir sutvirtėjus technikai, tėvai nupirko nenaują profesionalų vokišką akordeoną „Weltmeister Cantus“ su chromatine bosų sistema. Grodamas šiuo instrumentu, mokinys praplėtė repertuarą klasikos, baroko epochų, originaliais kūriniais akordeonui, ėmė aktyviau dalyvauti dalykinio parengimo konkursuose.

Didžiausi pasiekimai

Per visus septynerius mokslo metus Gytis aktyviai koncertavo ir sėkmingai dalyvavo konkursuose, pelnydamas laureato ar diplomanto vardus Italijoje „Pianello Val Tidone“, „Citta di Lanciano“, Latvijoje Limbažu akordeono muzikos konkurse, Estijoje „Parnu akordion musika“, Lietuvoje „Vilnius 2011“, „Ascoltate“, Šiauliuose „Linksmasis akordeonas“. Gytis tapo LRT muzikinio konkurso „Vunderkindai“ diplomantu.

2007 metais Gytis pelnė Šiaulių apskrities viršininko administracijos nominaciją „Šiaulių apskrities metų talentas – 2007“, tais pačiais metais – Kelmės rajono savivaldybės administracijos nominaciją „Jaunasis metų talentas“, kuri jam atiteko ir 2008, 2009, 2010 bei 2011 metais. Gytis dalyvauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos profesinės linkmės muzikinio modulio projekte.

Šiuo metu Gyčio meistriškumas išaugo dar labiau. Jau dabar berniuko „pirštuose“ puikuojasi originalūs, sudėtingų formų, itin didelės apimties subrendusių atlikėjų kūriniai, tačiau tarptautiniuose konkursuose jo turimas Weltmeister Cantus niekaip nebegali konkuruoti su naujos kartos akordeonais…

Rečitalis „Muzikos sparnais“

2011 m. gegužės 19 dieną Kelmės kultūros centre buvo suorganizuotas Gyčio Kaušiaus solinių kūrinių koncertas – rečitalis „Muzikos sparnais“. Šiuo koncertu Gytis apvainikavo visų mokslo metų pasiekimus, savo talentą pristatė Kelmės žmonėms. Koncerto metu kelmiškiai turėjo galimybę aukoti Gyčio svajonei – naujo akordeono įsigijimui. Buvo aukų dėžutė, paskelbta asmeninė Gyčio sąskaita banke. Lėšos kaupiamos iki šios dienos.

Gyčio svajonė tapti profesionaliu akordeono virtuozu yra labai reali. Mokinys nuo aštuonerių metų tiksliai žino savo būsimą profesiją ir visą savo gyvenimą kryptingai siekia užsibrėžto tikslo. Gytis svajoja mokytis Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, gal net Londone. Jis labai myli savo kraštą ir tiki, kad tiek dabar, tiek ir ateityje galės garsinti Kelmės vardą ir didžiuotis, kad yra kelmiškis.

Tikiu, kad ir toliau taip greitai skleisis Gyčio talentas. Tikiu, kad Gyčio pasiekimai reikalingi Kelmės krašto žmonėms. Aš tikiu ir neabejoju, kad vaikino siekis tapti Muziku iš didžiosios raidės yra grindžiamas atkakliu darbu ir didžiule meile muzikai. Gyčiui labai reikia savo Kelmės krašto žmonių palaikymo. Mes tikime, kad sulauksime dienos, kai didžioji vaikino svajonė išsipildys. O Kelmėje tikrai yra gerų žmonių, kurie neabejingi menui ir jauno vaikino svajonei. Jų parama tikrai padės Gyčiui įsigyti instrumentą.

Ačiū visiems, kurie suprato ir atsiliepė į mūsų kvietimą paremti jaunąjį muziką iš Kelmės. Nors šiandien sukauptų lėšų neužtenka, nenustojame tikėję ir puoselėjame didžiulę viltį – akordeonas bus! Kviečiame visus, galinčius padėti, tapti Gyčio Kaušiaus mecenatais.

Gyčio atliekamų kūrinių garso įrašų galima paklausyti tinklalapyje „Youtube“.

Gyčio asmeninė DNB banko sąskaita: LT 064010043800246486

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA