BIČIULIS

<Bronislavas KLIMAŠAUSKAS>

Iki šiol už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą vienas Kelmės rajono gyventojas mokėjo po 60 litų, o nuo šių metų liepos 1 d. mokės po 69 litus per metus. Taip užvakar nutarė rajono taryba.

Tiesa, toks sprendimas ne taip lengvai buvo priimtas: iš posėdyje dalyvavusių 23 tarybos narių jį parėmė tik 12, o 5 susilaikė, 3 balsavo prieš ir 3 – visai nebalsavo. Posėdyje dalyvavęs Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) direktoriaus pavaduotojas Stasys Lembutis pakartojo neseniai per spaudos konferenciją Kelmėje išdėstytus rinkliavos mokesčio didinimo motyvus. Šios lėšos atiteks savivaldybei, kad ji prireikus galėtų paremti ŠRATC-o įgyvendinamus projektus. Beje, dabartinę rinkliavą rajono taryba nustatė 2008 metais, todėl tarybos narys Vytautas Šimkūnas klausė, kuriam laikui pakaks padidintos kainos. Į tai buvo atsakyta: „Jeigu atliekas gerai rūšiuos patys gyventojai ir jų į Aukštrakius teks vežti kuo mažiau,- rinkliavos tarifas ilgai nesikeis“. Žaliosioms atliekoms atskirti dabar gyventojams išdalinti specialūs konteineriai ir dėžės. Rajono taryba tame pačiame posėdyje nutarė šiltuoju metų laiku Kelmės miesto individualių namų valdose žaliųjų atliekų konteinerius tuštinti ne rečiau, kaip kartą per savaitę, o Tytuvėnų mieste – ne rečiau kaip du kartus per mėnesį, nes ten gyventojai turi didesnius konteinerius.

Visa tai – galbūt reikalinga ir neišvengiama, tačiau kaip jaustis 700 litų per mėnesį gaunančiam pensininkui ar tvarkingai gyvenančiai socialiai remtinai šeimai, kai vien šiemet elektros energijos kilovatas pabrango 5 centais, iš bendro rezervuaro naudojant dujas daugiabutyje vadinamasis mėnesinis vamzdžio mokestis – 8,70 lito, o dabar ir šiukšlių surinkimo tarifas – 9 litais per metus, jau nekalbant apie nuolat kylančias maisto, vaistų ir kai kurių kitų paslaugų kainas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA