BIČIULIS

Kelmės rajono savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos nariai Stasys Lekšas, Vytautas Šimkūnas ir Egidijus Ūksas pateikė tarybai rezoliucijos projektą, kuriuo savivaldybės taryba įpareigotų rajono merą V. Andrulį kreiptis į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas ir nustatyta, ar yra teisinis pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl užsakovo ir rangovo atsakomybės, atliekant 2001-2003 metais vykusių Kražių kolegijos stogo ir fasadų restauravimo darbus.

Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Gipoldas Karklelis ir Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Egidijus Ūksas kreipėsi į merą V. Andrulį ir dėl tarybos reglamento pažeidimų. Kreipimesi rašoma:

„Atkreipiame dėmesį į tarybos opozicinių frakcijų narių pastabas dėl 2013 m. gruodžio 19 d. įvykusio Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu padarytų tarybos reglamento pažeidimų. Pavėluotai, pasibaigus svarstomo sprendimo „Dėl Kelmės rajono savivaldybės 2013 metų programinio biudžeto pajamų ir išlaidų plano patikslinimo, biudžeto lėšų paskirties pakeitimo“ klausimams ir prasidėjus diskusijai, buvo teikiami esminiai sprendimo pakeitimai, šiuo atveju dėl Kelmės sporto komplekso statybos finansavimo, kurie iki tarybos posėdžio nebuvo svarstyti komitetuose. Meras posėdžio metu nesutiko leisti klausti, nes „jau prasidėjo diskusijos“.

Meras suklaidino tarybos narius teigdamas, kad siūlymų atidėti klausimą dėl „Negyvenamųjų patalpų Nepriklausomybės g. 2, Kelmėje“ tarybos komitetuose nebuvo. Toks siūlymas buvo Biudžeto ir investicijų komitete. Pagal reglamento 81 punktą tarybos sprendimai „priimami posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma“. Pavyzdžiui, balsuojant dėl tarybos posėdžio darbotvarkės klausimo „Dėl pritarimo vykdyti projektą „Medinio paveldo restauratorių ir tradicinių amatų mokymo plėtra atstatant Borako Chveideno namą Tytuvėnuose“ balsavimo metu posėdyje dalyvavo 23 nariai, 11 balsavo „už“, 11 susilaikė, tačiau meras nusprendė, kad jo balsas lemiamas ir sprendimas buvo priimtas.

Reglamente yra nurodytos tarybos posėdžio pirmininko pareigos ir teisės, taip pat nurodyta, kaip turi vykti diskusija svarstomais klausimais. Posėdžio pirmininkas labai dažnai pažeidžia reglamento nuostatas, pasisako diskutuojamu klausimu be eilės, komentuoja tarybos narių pasisakymus. Baigiamąjį žodį pagal reglamentą turi tarti pranešėjai, o ne posėdžio pirmininkas. Meras šios nuostatos dažnai nesilaiko ir pažeisdamas reglamentą, pasibaigus diskusijoms pareiškia savo nuomonę dėl balsavimo motyvų.

Prašome merą V. Andrulį ateityje tarybos posėdžių metu griežtai laikytis savivaldybės tarybos reglamento. Kreipimosi tekstą prašome paskelbti tarybos nariams ir informuoti apie jo turinį artimiausiame tarybos posėdyje“.

„Bičiulio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA