BIČIULIS

<Lina BALČIŪNIENĖ>

Kelmės visuomenės sveikatos biuro direktorė

Siekiant kovoti su žalingais įpročiais, Kelmės bendruomenės sveikatos taryba, narkomanijos prevencijos komisija ir Visuomenės sveikatos biuras siūlo Kelmės mieste paskelbti nerūkymo zonas.

Nerūkymo zonų paskelbimo tikslas – tai prevencinė priemonė, bandymas ne tik įrodyti, kad rūkymas kenkia žmogui, bet ir siekis pakeisti rūkaliaus įpročius. Taip pat tai galimybė formuoti visuomenės tradicijas, keisti požiūrį į rūkymą bei siekis tam tikrose Kelmės rajono vietose sudaryti saugesnę aplinką apsaugant visuomenę nuo pasyvaus tabako poveikio. Nerūkymo zonų kūrimas pasaulinėje praktikoje laikoma veiksminga rūkymo profilaktikos bei skatinimo mesti rūkyti priemone, o kiekvienas nerūkantis turi teisę kvėpuoti švariu, tabako dūmais neužterštu oru.

Jeigu Kelmėje  būtų įteisintos nerūkymo zonos, būtų sulaukta nemažai teigiamų rezultatų – palaipsniui mažėtų rūkančiųjų nurodytose vietose skaičius, mažiau žmonių būtų priversti rūkyti pasyviai, draudimas rūkyti viešosiose erdvėse lemtų rūkymo mažėjimą apskritai ir t.t. Naujosios taisyklės būtų priimtos ne tam, kad būtų lakstoma ir išrašomos baudos, o tam, kad keistųsi visuomenės požiūris į rūkymą.

Norint sužinoti Kelmės rajono gyventojų nuomonę apie nerūkymo zonų įteisinimą Kelmės rajono savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizuoja gyventojų apklausą dėl draudimo rūkyti tam tikrose Kelmės miesto viešosiose vietose. Apie apklausos rezultatus bus pranešta spaudoje.

Savo nuomonę kviečiame pareikšti Kelmės rajono savivaldybės svetainėje skyriuje E Apklausos (http://www.kelme.lt/index.php?691746784).

Kviečiame visus Kelmės rajono gyventojus nelikti abejingais ir aktyviai dalyvauti, pareiškiant savo nuomonę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA