BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Jau anksčiau buvo pranešta, kad Marijampolės, Raseinių rajono ir kitose savivaldybėse arseno kiekis viename vandens litre gerokai viršija leidžiamą normą. Lapkričio 19 d. Lietuvos televizijos informacinėje laidoje „Panorama“ kompetentingi specialistai pateikė informaciją, kad Kelmės, Širvintų ir kitų rajonų savivaldybėse, kai kuriose vandenvietėse rastas arseno kiekis viename vandens litre verčia sunerimti ir vandens tiekėjai turi labiau kontroliuoti vandens kokybę.

– Dar neseniai leistina arseno kiekio norma vandens litre buvo 50 mg. Pagal naujausią Europos Sąjungos direktyvą dabar ši norma sumažinta iki 10 mg,– sakė UAB „Kelmės vanduo“ direktorius Bronius Paliulis. – Mūsų rajone tik Laikšių vandenvietėje buvo rasta pagal vieną tyrimą 10,6, pagal kitą – 10,3 mg arseno litre vandens. Bet pagal metodiką galima 0,3 mg paklaida. Šioje vandenvietėje padėtis turėtų pasikeisti ir vandens kokybė pagerėti, nes dar šiemet baigsime statyti valymo įrengimus. Kražiuose rasta apie 9 mg arseno viename litre vandens. Kitose vandenvietėse arseno kiekis yra kelis kartus mažesnis už nustatytą normą.

Pasak B. Paliulio, arsenas į vandenį gali patekti dėl kelių priežasčių: iš paviršiaus, kai į vandenį patenka pesticidai ar kiti chemikalai, iš požeminių vandens sluoksnių, kurie susimaišo. Pavyzdžiui, jei Ariogaloje bus užterštas vanduo, jis gali pasiekti Kražius. Be to, yra vandens gyslų uolienos, todėl ir šis procesas gali turėti reikšmės vandens kokybei. Konkrečią priežastį nustatyti sudėtinga, nes vandens gręžiniai siekia net 200 m gylį. B. Paliulio teigimu, situacijos rajone dramatizuoti nereikia, o žmonėms nepulti į paniką, nes vandens kokybė nebloga, o arseno kiekį UAB „Kelmės vanduo“ probleminėse vandenvietėse nuolat kontroliuos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA