BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Kelmės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ maistu apsinuodijo vaikai. Balandžio 2 d. į Respublikinę Šiaulių ligoninę kreipėsi 3 vaikų tėveliai. Vaikai vėmė, viduriavo. Balandžio 3 d. į ligoninę buvo atvežta dar 15 vaikų su tais pačiais nusiskundimais. Kelmės rajono savivaldybė, gavo žinią iš Nacionalinio visuomenes sveikatos centro.

                      Dabar vyksta tyrimas, iš kur kilo užkratas.

                      Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius S. Jokubauskas balandžio 6 d. sakė, kad lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ laikinai sustabdytas ugdymo procesas, vykdoma patalpų dezinfekcija.

                      Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėja A. Mackevičienė informavo, kad, jų turimomis žiniomis, balandžio 2-3 dienomis į Respublikinę Šiaulių ligoninę kreipėsi 18 vaikų tėveliai, nes vaikai vėmė, viduriavo, karščiavo. Nemažai tėvų dėl vaikų, iš įvairių lopšelio-darželio grupių, negalavimų kreipėsi į šeimos gydytojus, gydėsi namuose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyrius visą informaciją perdavė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamentui, kuris atliko patikrinimą, paėmė maisto mėginius.

                      Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėja A. Mackevičienė sakė, kad šiuo metu vaikams yra nustatyta diagnozė – gastroenteritas ir kolitas, nepatikslintos kilmės. Tėvai yra informuoti, kad stebėtų vaikus ir kreiptųsi į medikus.

                      Respublikinė Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Z. Katkienė redakciją informavo, kad į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių nuo balandžio 2 iki balandžio 5 dienos atvežti iš Kelmės 24 vaikai, kuriems diagnozuota bakterinė žarnyno infekcija. Gautas trijų vaikų laboratorijos tyrimo rezultatas ir patvirtinta salmoneliozė. Dar laukiama ir kitų vaikų tyrimų rezultatų.

Septyniolikai iš šių vaikų prireikė stacionaro pagalbos ir jie paguldyti į Vaikų ligų skyrių. Septyni vaikai po stebėjimo paslaugos Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje buvo išleisti namo.

                      Vaikų skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti vaikų ligų gydytoja gastroenterologė Julija Aleksandrovičienė sakė, jog septynių vaikų būklė buvo sunki, tad jiems skirtas antibakterinis gydymas. Vaikai viduriavo, karščiavo, neteko skysčių, tad visiems teko gerti daugiau skysčių, buvo skiriamos lašinės infuzijos. Antradienį skyriuje dar buvo gydomi penki vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *