BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį sekmadienį vyko rajono tarybos ir pirmą kartą – tiesioginiai merų rinkimai. Kaip rajono gyventojai balsavo, žiūrėkite laikraščio trečiajame puslapyje.

Rajono mero rinkimuose dalyvavo 46,79 proc. rinkėjų. Pirmajame mero rinkimų ture rajono vadovo išrinkti nepavyko, nes nė vienas kandidatas nesurinko daugiau kaip 50 proc. balsų. Į antrąjį turą pateko dabartinis rajono meras ir Socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas Vaclovas Andrulis, už kurį balsavo 35,97 proc. rinkimuose dalyvavusių rajono gyventojų. Su juo antrajame ture kovo 15 d. varžysis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos rajono skyriaus pirmininkas Juozas Rimkus, sulaukęs 27,37 proc. rinkėjų palaikymo. Už Liberalų sąjūdžio kandidatą Kęstutį Bilių balsavo 13,9, už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą Egidijų Ūksą – 11,92, už „tvarkietį“ Vincą Metrikį – 4,28 ir už „darbietį“ Algirdą Sakalauską – 3,41 proc. rinkėjų.

Rinkimuose į rajono tarybą dalyvavo 46,81 proc. rinkėjų. Mūsų savivaldybės taryboje dirbs 25 politikai. Vienas mandatas atiteks išrinktam merui. Kadangi ir V. Andrulis, ir J. Rimkus į rajono atstovaujamąją valdžią jau išrinkti, tai nugalėtoją pakeis už laimingųjų borto likęs kandidatas. Jei laimės mero rinkimus V. Andrulis, rajono tarybos nariu taps Sigytas Šlickus, jei J. Rimkus – „valstiečių“ gretas papildys Vytautas Barkauskas.

Daugiausia vietų – aštuonias – gavo socialdemokratai. Rajono taryboje jiems turėtų atstovauti (skliausteliuose nurodyti pirmumo balsai): Vaclovas Andrulis (1269), Irena Sirusienė (942), Zenonas Mačernius (851), Ramūnas Baranauskas (661), Stanislovas Baltrušaitis (576), Lina Balčiūnienė (564), Stepas Dzimidas (426), Zita Loseva (411).

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pelnė septynis mandatus. Juos laimėjo Juozas Rimkus (1348), Izidorius Šimkus (1186), Gipoldas Karklelis (1083), Albertas Brazas (616), Evaldas Rimkus (552), Romas Docius (516), Kristina Balsienė (443).

Liberalų sąjūdžiui atstovaus keturi politikai: Petras Račkauskas (933), Kęstutis Bilius (761), Tomas Savickas (542), Dalia Balčiūnienė (532). Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kaip ir kadenciją baigiančioje rajono taryboje, turės tris atstovus – Egidijų Ūksą (519), Stasį Lekšą (422), Saulių Mockų (408).

Partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija iškovojo po vieną mandatą. „Tvarkiečiams“ turėtų atstovauti Vincas Metrikis (169), o „darbiečiams“ – Rimas Bertašius (169). Iš 24 jau išrinktų rajono tarybos narių pirmą kartą į ją pateko tik pedagogė iš Kražių D. Balčiūnienė, automobilių sporto entuziastas T. Savickas, Seimo narės Almos Monkauskaitės ir Kęstučio Masiulio padėjėjai R. Baranauskas ir S. Mockus bei savivaldybės administracijos vicedirektorius V. Metrikis. Visi rinkimų duomenys yra preliminarūs.

Žinoma, išrinktieji galvoja apie koalicijas.

– Dabar yra dvi politikų stovyklos: vienoje pusėje – socialdemokratai ir liberalai, kitoje – dabartinė opozicija: valstiečiai ir žalieji bei konservatoriai krikdemai. Prie mūsų žada prisijungti dar „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ atstovai. Kol kas lygybė – 12:12. Kurios pusės atstovas bus išrinktas meru, ta stovykla ir taps valdančiąja,– „Bičiuliui“ sakė J. Rimkus.

– O mes manome, kad jau turime 13 atstovų,– teigė V. Andrulis ir pridūrė, jog prie kairiųjų ir liberalų prisijungs V. Metrikis ir R. Bertašius.

Abu politikai, toliau besivaržantys dėl mero posto, sakė, jog buvo kalbų dėl bendros socdemų bei valstiečių ir žaliųjų koalicijos. Bet, pasak V. Andrulio, „valstiečiai“ rinkimų kampanijos pabaigoje pradėjo elgtis nelabai korektiškai, o J. Rimkaus teigimu, socdemai vedė derybas su kitų partijų atstovais.

Mums V. Metrikis sakė, kad jis mėgsta konkretumą, kurį parodė „valstiečiai“, todėl naujoje kadencijoje jis pasiruošęs su jais ir jų partneriais dirbti.

Bertašius sakė, kad dar neapsisprendė su kuo drauge dirbs ir prisipažino, kad turi pasiūlymų iš abiejų besiformuojančių koalicijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA