BIČIULIS

<Egidijus ŪKSAS>
Kelmės rajono tarybos narys, TS–LKD frakcija

Gal kai kurie politikos veteranai mano nuomonę įvertins kaip „politinių kablelių“ paiešką, bet, kai kalbama apie rajoną valdančią koaliciją, derėtų sudėti ne tik kablelius.

Prieš Velykas įvyko opozicijoje esančių rajono tarybos narių, Darbo partijai ir valdančiai daugumai priklausančių tvarkiečių tarybos narių susitikimas. Buvo aptariama susidariusi politinė situacija rajono taryboje po pareikštų interpeliacijų rajono merui ir administracijos direktoriui. Tvarkiečiai pripažino, kad jiems dirbti ir būti valdančioje koalicijoje nėra lengva, nes yra pagąsdinami „darbiečiais“ – esą, jeigu kur susvyruosite, būsite pakeisti Darbo partijos atstovais. Pakrypus kalbai apie tai, ar esant tokiai komplikuotai situacijai, nevertėtų „Tvarkos ir teisingumo“ partijai pasielgti ryžtingai ir prisidėti kuriant naują daugumą taryboje, atsakyta, kad esama tam tikrų baimių „dėl savęs“.

Spaudoje buvo rašyta apie tai, kaip valdančioji dauguma svarstė, ar į tarybą grįžęs buvęs administracijos direktorius Z. Mačernius „nekerštaus“ galimai jų kandidatei į atsilaisvinusį administracijos vadovo postą I. Sirusienei. Meras K. Arvasevičius patikinęs, kad „nekerštaus“. Tokios temos svarstymas valdančiųjų gretose turėjo skaitytojams sukelti šiurpą. Kokia čia valdančiųjų koalicija, jeigu jie tarpusavyje varinėja tokias kalbas? Apie kokį pasitikėjimą ir bendrą darbą galima kalbėti, ką turi galvoti savivaldybės tarnautojai, įstaigų vadovai? Visada galvoti, ar kas nors iš valdančiųjų politikų nepradės kerštauti? O kur dar vienų ant kitų rašomi skundai, prisidengus anonimine „tarybos narių grupe“?

Akivaizdu, kad meras rajone tapo simboline figūra. Turėdami būti stipriausia koalicijos grandimi, socialdemokratai faktiškai yra susiskaldę į kelias grupuotes, daug kur bejėgiai priimti sprendimus. Valdančiosios koalicijos pagrindiniai klijai yra tarybos nario P. Račkausko verslo ir finansiniai interesai, kuriems uoliai tarnauja valdančiosios koalicijos naujokai bei veteranai. Lieka tik ant savivaldybės pastato pritvirtinti iškabą „Agrotech filialas“, ir tai būtų pats tikriausias valdančiosios koalicijos įvertinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA