BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Apie atliekų rūšiavimą kalbama ne metus ir ne dvejus. Dar dažnai piktinamasi, kad gyventojai nelinkę rūšiuoti atliekų. O jei į šią situaciją pažiūrėsime kitu kampu?

Štai, ką papasakojo Mackevičiaus mokrorajono gyventoja:

– Trečiadienio rytas. Saulė žeme ritinėjasi. Nuotaika nuo pat ryto puiki. Susiruošusi į darbą, čiumpu į rankas išrūšiuotų atliekų maišelius: vieną su popieriumi, kitą su plastikiniais buteliais. Prie namų, šalia buitinėms atliekoms skirtų paprastų, stovi ir trys spalvoti konteineriai – antrinėms žaliavoms. Tačiau pasiekus konteinerius, rankos nusvyra. Tiek popieriui, tiek plastikui skirti konteineriai pilni. Sprendžiu problemą: ar savo išrūšiuotas šiukšles dėti prie perpildytų konteinerių, ar mesti į buitinių atliekų konteinerį, ar grįžti į namus ir ten palikti, gal kitą rytą konteineriai bus tušti. Matyt, ne man vienai kyla tokių problemų, nes prie konteinerių matėsi kitų gyventojų palikti maišeliai su išrūšiuotomis atliekomis. Mes, gyventojai, jau išmokome rūšiuoti, tačiau atsakingi už šiukšlių išvežimą ir juos prižiūrintys turėtų atsakingiau žiūrėti į savo darbą. Toks neatsakingumas tikrai neskatina rūšiuoti. Juk lengviau visas šiukšles išmesti į buitinių atliekų konteinerius ir nesukti sau galvos. Mokome, mokymams išleidžiame tūkstančius. Gal geriau skirti daugiau lėšų konteinerių išvežimui?..

Gyventojos pasakojimas priverčia pasidomėti antrinių žaliavų išvežimo iš daugiabučių namų teritorijos grafiku. Šio grafiko UAB Kelmės vietinis ūkis interneto svetainėje aptikti nepavyko. Čia skelbiamas antrinių pakuočių vežimo tik iš individualių namų Kelmės rajone grafikas. Savivaldybės tinklalapyje pavyksta aptikti tokį grafiką, o šis skelbia, kad antrinės pakuotės išvežamos konteineriams prisipildžius, bet nerečiau kaip 2 kartus per mėnesį. Įdomu, o kas kontroliuoja, kada konteineriai prisipildė?

Grafiko apačioje puikuojasi užrašas „Atliekos į konteinerį turi būti pilamos tvarkingai, bet kokias atliekas krauti šalia, ant konteinerių draudžiama“.

Tai ką daryti, jei išnešei šiukšles, o konteineris pilnas? Šis bauginantis užrašas verčia manyti, kad tokiu atveju šiukšles neškis atgal į namus ir lauk geresnių laikų. Gal kitą dieną pavyks ir rasi tuščią konteinerį.

Besižvalgant po savivaldybės tinklalapį, dėmesį patraukia Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimas „Dėl Kelmės rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“, priimtas 2014 m. birželio 27 d.

Besidomint, kas čia rašoma apie pakuočių atliekų ir kitų antrinių žaliavų bei tekstilės atliekų tvarkymą, nustebina taisyklių ir išvežimo grafikų neatitikimas. Taisyklių 58 punktas skelbia, kad pakuočių atliekų (išskyrus stiklo atliekas) „konteineriai tuštinami pagal grafiką ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį“. Tačiau UAB Kelmės vietinio ūkio ir savivaldybės tinklapiuose skelbiamuose plastiko išvežimo grafikuose prapuolė trys mėnesiai, neliko sausio, kovo, lapkričio mėnesių. Gal Kelmės rajono savivaldybėje metai trunka tik devynis mėnesius, o gal savivaldybės ir UAB Kelmės vietinis ūkis atsakingi darbuotojai neskaito taisyklių arba jas ignoruoja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA