BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

– Gerai, kad bent dangus iki šiol mūsų pagaili, tai sausu metu ir per apvažiavimą Šaukėnus šiaip ne taip galime pasiekti. Juk turime reikalų seniūnijoje, o ir vaikams prasidėjo mokslo metai. Tik kelininkams mūsų rūpesčiai atrodo tokie maži – kaip pradėjo vidurvasaryje remontuoti tiltą per Gancės upelį, taip darbai ne ką ir tepajudėjo. Negi buvo sunku tuos darbus pradėti žymiai anksčiau, o ne per patį darbymetį?– piktinosi redakcijai paskambinę Šaukėnų seniūnijos Lykšilio kaimo gyventojai.

Tirdama vietinių skundą, rugsėjo devintosios rytą Šaukėnų-Vaiguvos keliu nuvykau į vietą, kur prie Gancės upelio radau plušančius šešis bendrovės „Šiaulių regiono keliai“ Kelmės kelių tarnybos darbininkus. Darbų vadovas Petras Gedvilas neslėpė, kad vietiniai ir juos yra ne kartą išbarę dėl pavėluotų tilto remonto darbų.

– Tik kuo mes kalti?.. Nusitęsę darbų terminai problemų kelia ne tik vietiniams, bet ir mums patiems, nes rudenį uždaromos asfalto bazės. Todėl stengiamės netempti darbų, dirbame pailgintą darbo dieną. Bet dėl tam tikrų technologinių reikalavimų pagreitinti darbų negalime,– aiškino Petras.

Darbų vykdytojas sakė, kad prieš pradedant tilto remontą ne tik buvo sustatyti kelio ženklai, bet ir padarytas laikinas šio tilto apvažiavimas. Kelininkai savo lėšomis įdėjo vamzdį, padarė pralaidą, palygino naująjį apvažiavimą, nors tai ir nebuvo numatyta darbų sąmatoje. Ir vietoje senojo tilto pastatė laikiną medinį tiltuką, per kurį lykšiliškiai eina pėsti, važiuoja dviračiais ar tempia pilnus pieno bidonėlius kitoje upelio pusėje laukiantiems supirkėjams. P. Gedvilas priminė, kad jų padarytas apvažiavimas pradžioje buvo kur kas geresnis, kol apie jį nesužinojo aplinkinių kaimų ūkininkai.

– Nors vykstant tilto remonto darbams žemės ūkio ir kitai sunkiasvorei technikai apvažiavimas buvo numatytas per Vaiguvą, tačiau prasidėjus javapjūtei ne tik vietos ūkininkai laikiną kelią maurojo traktoriais su dviem grūdų pilnomis priekabomis,– pastebėjo darbų vykdytojas.

Kalbėdamas apie tilto remontą, P. Gedvilas sakė, kad darbų numatoma atlikti už 154 tūkst. eurų. Leidimas tilto statybai buvo gautas rugpjūčio 11 d., nors paruošiamieji darbai buvo pradėti liepos mėnesio pabaigoje. Pagal sutartį darbai turi būti baigti gruodžio 1 d., bet realiai kelininkai tilto remontą planuoja baigti spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje.

Kai lankiausi Lykšilyje, buvo baigiami klojimo darbai ir ruošiamasi vienos tilto pusės betonavimui. Darbų vykdytojas aiškino tolesnę darbų eigą, kurios metu laukia atramų ir perdangos plokščių dėjimas, jų montavimo darbai. Senasis tilto paklotas bus keičiamas nauju. Truputį praplatės ir pats tiltas. Bet viskam reikalingas laikas.

Kadangi darbų vadovas negalėjo atsakyti į lykšiliškių pateiktą klausimą, kodėl tilto remontui buvo pasirinktas netinkamas laikas, kuomet kaime darbas darbą veja – į tai paprašiau atsakyti Kelmės kelių tarnybos viršininko Raimondo Stupuro. Atsakydamas į tai viršininkas priminė, kad tiltas yra toks statinys, kuriam privaloma projekto ekspertizė. Ir nors kelininkai tilto per Gancę remonto pradžią buvo suplanavę anksčiau, tačiau šį kartą projekto ekspertizė užtruko ilgiau nei buvo tikėtasi.

– Suprantu, kad Lykšilio kaimo gyventojams tilto remontas dabar yra jautri problema, tačiau tai yra tik trumpalaikiai nepatogumai. Jei nebūtume pradėję šio tilto remonto darbų, o dėl jo saugumo pastatę krovinių masę ribojančius ženklus, kažin ar ūkininkai kelininkus būtų mažiau keikę?– suabejojo viršininkas.

Kreipdamasis į vietos gyventojus, R. Stupuras prašė kantrybės ir žadėjo daryti viską, kad tilto remonto darbai būtų pabaigti kuo greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA