BIČIULIS

Kęstutis Bilius<Kęstutis BILIUS
Kelmės rajono vicemeras>

A. Geštautas. Ar K. Bilius sulauks interpeliacijos?– „Bičiulis“, 2012 04 14, Nr. 30

Manau, kad turiu viešai atsakyti į dviejų opozicinių frakcijų lyderių išsakytas mintis dėl mano, kaip vicemero veiklos. G.Karklelis mini, kad nesėkmingai įvykdyta švietimo tinklo reforma, kurios kuratorius buvau aš. Tačiau jis visiškai nekalba, kad už šią reformą balsavo 17 tarybos narių (ir iš opozicijos), 2 susilaikė 2 nusišalino ir tik 3 balsavo prieš. Dar nepasakyta ir tai, jog šiam projektui pritarė visų mokyklų bendruomenės (išskyrus Šaltenių pagrindinę mokyklą). Taip pat nekalbama, jog projektą pristatinėjome kartu su tuometine vedėja I. Janušiene, kuriai, pasak G.Karklelio niekaip neprilygsta naujasis vedėjas. Tai kaip čia yra? Visoje Lietuvoje kyla daug triukšmo dėl tinklo pertvarkos, protestuoja bendruomenės, Šiaulių miestas jos vykdymą atidėjo po LR Seimo rinkimų, švietimo profsąjungos priėmė eilę rezoliucijų, t.t. ir dėl nevisiškai logiškos reformos, kurią nurodė daryti Švietimo ir mokslo ministerija. Ir mūsų rajone įvykdyta nuosaiki tinklo reforma neįtinka opozicijos lyderiams? Beje, E. Ūksas komiteto posėdyje buvo pasiūlęs labai keistą alternatyvų projektą, kuriame siūlė Vaiguvos vidurinę mokyklą daryti pagrindine, o Pakražančio – ne, nors abiejose mokyklose šį rudenį nebus galimybės suformuoti dviejų vienuoliktų klasių, kaip to reikalauja įstatymas.

Dėl biudžeto ir pinigų kultūrai. Noriu pasakyti, kad diskutuojant komitetuose ir tarybos posėdyje opozicija nesiūlė savo alternatyvaus projekto. Buvo teikti tik  keli pasiūlymai perkelti po keliolika tūkstančių litų iš vienos eilutės į kitą. Taip pat primenu gerb. G. Karkleliui, kad Kelmės KC jau po minimo 2008-2009 m. sezono liko skolingas 28593,05 Lt. už šildymą. Ir taip tęsėsi kasmet direktoriaujant jam pačiam. Šių metų biudžetas vargu ar geresnis už minimąjį. Taigi ir buvo nuspręsta vasario 23 d., beveik pasibaigus kalendorinei žiemai, išjungti šildymą, kad būtų likviduotas metai iš metų besitęsiantis įsiskolinimas ir liktų truputis lėšų ateinančiam šildymo sezonui. O ir šiuo metu renovuojamame kultūros centre buvo labai dideli šilumos nuostoliai, nes paprastai kalbant-šildėme orą. Beje, ir už biudžetą balsavo 16 tarybos narių, o ne vienas K. Bilius. Kolegai E. Ūksui noriu priminti, jog praėjusiose kadencijose švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetas savo darbo plano niekada neturėjo. Šioje kadencijoje komiteto pirmininkė D.Ivanauskienė, kartu su kitais komiteto nariais paruošė jį. Pora klausimų nebuvo apsvarstyta, t.t. ir minėtasis, nes (manau E. Ūksas prisimena), kad kovo mėnesį vyko jungtinis komiteto posėdis ir jame nedalyvavo keli šio komiteto nariai. Ar esant tokiai situacijai buvo tikslingas svarstymas? Na, o duodamas „Bičiuliui“ interviu kolega turėjo žinoti, kad šio mėnesio komitete ir bus aptariami nesvarstyti klausimai. Kažkas negerai su atmintimi? Nesistebiu, nes prisimenu komiteto posėdį, kada buvo svarstoma savivaldybės reorganizacija. Posėdžio protokole parašyta, kad komitete dalyvavę nariai pritarė reorganizacijai. Posėdžio metu kolega siūlė palikti tik tris specialistus švietimo skyriuje. Na o tarybos posėdyje jau balsavo priešingai! Dėl tandemų galiu pasakyti tik tiek, kad gal kažkam nepatinka ir kitokie tandemai, kurių etikos sumetimais neminėsiu, nors taip pat neretai matomi kartu, bet niekas problemos dėl to nekelia.

Minimas Tytuvėnų kultūros centras. Vėl kaltas K. Bilius, kuris vos nepilni metai dirba vicemeru. Įdomu, kur buvo dvi kadencijas vadovavę rajonui konservatoriai-krikščionys demokratai ir kodėl tada jokių žingsnelių ar sprendimų nepriėmė tuo klausimu. Beje, ką nuveikė šiuo klausimu ir mūsų rajone rinkti LR Seimo nariai? Galiu drąsiai pasakyti, kad ne kartą bendravau su Kultūros ministerijos darbuotojais t.t. ir su ministru A. Gelūnu ir įsitikinau, kad artimiausius tris metus nėra jokių galimybių patekti į VIP finansuojamus projektus, todėl dabar daryti savivaldybės lėšomis projektą būtų nelogiška. Na, o naujo Kelmės daugiafunkcinio centro projektą pavyko įtraukti į VIP programą su numatytu 9 mln. Lt. finansavimu. Ar ši investicija nereikalinga mūsų rajonui? Daugelis kelmiečių kalba, kad tai labai reikalinga, kad Kelmės rajono gyventojai, kaip ir aplinkinių rajonų, taip pat turi teisę į turiningą laisvalaikį ir labai laukia projekto įgyvendinimo.

Norėčiau, kad opozicija paprasčiausiai siektų to bendro darbo rajono žmonių labui, kaip dažnai tai deklaruoja, o neieškotų klaidų ir nebandytų nuolat įtikinėti dalį tarybos narių formuoti naują valdančiąją daugumą, žadėdami joje vieną ar kitą postą. O artėjant Seimo rinkimams linkiu garbingos kovos, o ne purvo pylimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA