BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Gruodžio 9-oji – Tarptautinė kovos su korupcija diena. Tą dieną Kelmės J. Graičiūno gimnazijos 1c klasės moksleiviai pilietiškumo pagrindų pamokos metu pristatė surinktus duomenis apie korupcijos apraiškas Kelmės rajone.

Gimnazistai ir jaunųjų piliečių klubas, paraginti istorijos mokytojo E. Ūkso, Kelmės mieste vykdė gyventojų apklausą.

Įdomus faktas: jei Kelmės rajono savivaldybės administracijos apklausoje per dvejus metus atsakė į klausimus tik 15 respondentų, tai moksleiviai per valandą sugebėjo apklausti 309 gyventojus.

Į klausimą „Ar pateisinate korupciją, kyšininkavimą?“ teigiamai atsakė 9 proc. apklaustųjų, taigi, galima teigti, kad beveik kas dešimtas kalbintas žmogus. Tai verčia susimąstyti.

Į klausimą „Ar teko susidurti su korupcija Kelmės mieste?“ teigiamai atsakė 41 proc. apklaustųjų. Šių gyventojų buvo prašoma nurodyti, kur konkrečiai susidūrė su korupcija Kelmės mieste. Atsakymų buvo įvairių. Po 1 proc. apklaustųjų nurodė, kad su korupcija susidūrė šunų kirpykloje, mokykloje, mokesčių inspekcijoje, UAB „Kelmės vanduo“, 2 proc. apklaustųjų nurodė Darbo biržą, 4 proc. – policiją, 7 proc. – savivaldybę. Dažniausiai linksniuojama šioje apklausoje buvo ligoninė. Net 25 proc. apklaustųjų nurodė, kad būtent čia susidūrė su korupcija.

Pamokos metu gimnazistai dalijosi įspūdžiais, kaip jiems sekėsi kalbinti Kelmės miesto gyventojus. Vieni gyventojai vengė atsakinėti į klausimus, kiti priešingai – vardijo kam ir kiek davė kyšių. Gimnazistai pamokos metu ieškojo atsakymų į klausimus, kodėl dar taip gaji korupcija mūsų visuomenėje, kodėl gyventojai pateisina kyšininkavimą, kodėl „dovanų“ neduodame privačioje gydymo įstaigoje, bet jų negailime patekę į viešąsias gydymo įstaigas?

Su moksleiviais savo pamąstymais dalijosi istorijos mokytoja R. Servienė, ekonomikos ir verslumo mokytojas N. Šarauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA