BIČIULIS

Verslo pusryčiai

2016-05-10

Alvydas GEŠTAUTAS

Pernai prieš savivaldos rinkimus Kelmės verslininkų asociacija, kuriai vadovauja ŽŪB „Kerkasiai“ pirmininkas Ildefonsas Petkevičius ir pas mus veikiančių partijų lyderiai pasirašė susitarimą, kad visi klausimai, susiję su verslu, pirmiausia bus aptariami su jo bendruomene. Po to socialdemokratų lyderis Vaclovas Andrulis, tiesiogiai išrinktas meru, pasiūlė ir naują bendravimo su verslininkais formą – Verslo pusryčius. Jie mero iniciatyva įvyko praėjusią savaitę.

Pusryčiuose Finansų skyriaus vedėja Vida Sinkevičienė pristatė rajono tarybos sprendimus, susijusius su nekilnojamojo turto (NT), žemės ir jos nuomos mokesčiais. Verslininkai, pateikę kelias pastabas, šiems projektams pritarė. Pagal NT mokesčio įstatymą savivaldybės gali nustatyti nuo 0,3 iki 3 proc. tokio turto vertės mokestį.  Mūsų savivaldybė siūlo palikti iki šiol galiojusį 0,4 proc. mokestį. Jei rajono taryba pritars tokiam projektui, mūsų savivaldybėje NT mokestis bus vienas mažiausių Lietuvoje. Tačiau nenaudojamo, naudojamo ne pagal paskirtį ar apleisto ir neprižiūrimo NT mokestis bus maksimalus – 3 proc.

Maksimalų, 4 proc. mokestį mokės ir valstybinės žemės nuomininkai, jei šie bus apleidę žemę.

Pasak savivaldybės administracijos direktorės Irenos Sirusienės, valdžia nori į rajoną pritraukti kuo daugiau investicijų. Todėl siūloma savivaldybės biudžeto sąskaita dviem metams nuo NT mokesčio atleisti juridinius asmenis, pirmą kartą įregistravusius savo veiklą. Tokią tvarką siūloma taikyti ir nuomojantiems valstybės žemę, jei ji bus naudojama komercinei veiklai.

Verslininkai suabejojo, ar neatsiras veikėjų, kurie nuolat keis bendrovių pavadinimus ir prašys vis naujų NT, valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų. Be to, buvo siūlančių tokią lengvatą taikyti ne tik pirmą kartą įregistravusiems veiklą, bet ir ją vykdantiems.

Valdžios bei verslo atstovai diskutavo ir kitais klausimais. Vienas jų – viešieji pirkimai. Rajono tarybos narys, verslininkas Petras Račkauskas sakė:

– Pas mus parengiamos pirkimų sąlygos neskatina įmonių tobulėti, didinti atlyginimų, rūpintis žmonių saugumu, darbo sąlygomis, kita gerove. Svarbiausias kriterijus – mažiausia kaina. Pretendentams nereikia pateikti sertifikatų, informacijos apie darbuotojų kvalifikaciją, jų atlyginimus, apyvartą, niekam neįdomu, ar įmonė neturi skolų. Tokios politikos rezultatai akivaizdūs. Turime problemų su „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, kai kurių daugiabučių namų atnaujinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA