BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Užvakar įvyko rajono tarybos Kolegijos, kuriai priklauso visų politinių partijų, iškovojusių mandatus, atstovai. Posėdyje aptartas tolesnis savivaldybei priklausančio Kelmės knygyno likimas ir pradėta ieškoti sprendimo, kaip nuo 2017 m. gyventojai ir juridiniai asmenys (įstaigos, įmonės) mokės už atliekų tvarkymą.

Knygyną nuomos arba privatizuos

Visi kolegijos nariai ir kiti posėdyje dalyvavusieji politikai, administracijos atstovai pasisakė už knygyno nuomavimą arba privatizavimą. Meras Vaclovas Andrulis sakė, kad pernai knygynas dirbo pelningai, šiemet tikriausiai pelno nebus. Administracijos direktorė Irena Sirusienė teigė, kad dabar knygyną gelbsti mokiniams parduodami pratybų sąsiuviniai, kitos mokymuisi reikalingos priemonės. Tačiau kolegijos narys Egidijus Ūksas teigė, jog pratybų sąsiuvinių „biznis“ baigsis, nes Švietimo ir mokslo ministerija išaiškino, kad jie ugdymo procese neprivalomi. Pasak politiko, pavyzdžiui, ir kontūrinių žemėlapių mokiniams pirkti nereikia, mokyklos nūdienos technologijų dėka pačios gali padauginti ne tik žemėlapius, bet ir įvairias užduotis. Be to, populiarėja knygų pirkimas internetu.

Kolegijos narys Petras Račkauskas buvo už tai, kad knygyną reikia privatizuoti.

– Jei dar galima gauti gerą kainą, reikia kuo greičiau parduoti. Ateityje nekilnojamojo turto kaina kris, nes miestas tuštėja. Jei išnuomosime, savivaldybė turės remontuoti stogą, patalpas ir panašiai. Tuomet rajono biudžetas patirs dar didesnių nuostolių,– kalbėjo P. Račkauskas.

Politikai sutarė prašyti administracijos, kad ši išnagrinėtų ir nuomos, ir pardavimo pliusus bei minusus, ir pateiktų sprendimo projektą.

Brangs 15-20 procentų

Jau rašėme, kad nuo 2017 m. įsigalios dvinarė atliekų tvarkymo mokesčio sistema. Ją sudarys dvi dalys – pastovioji ir kintamoji. Pastaroji priklausys nuo ištuštintų konteinerių kiekio. Pasak Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovo Manto Tamošiūno ir savivaldybės administracijos vyr. specialistės Raimondos Parnarauskienės, atliekų surinkimas šeimai vidutiniškai brangs 15-20 proc., nes atsiranda Taršos, Vartų mokesčiai. Priminsime, kad iki šiol šeimos mokėjo per metus po 20 eurų nuo kiekvieno jos nario. Šią tvarką administruojantieji atliekų tvarkymą siūlo palikti ir 2017 m., nors teisės aktai leidžia pastoviąją dalį mokėti ir nuo gyvenamojo ploto. Kintamoji dalis daugiabučių namų gyventojams bus apskaičiuojama kitaip, nei individualių sodybų savininkams. Pastarieji per metus mažiausiai turės sumokėti už 12 išvežtų konteinerių. Jeigu išveš daugiau, ir mokės daugiau. Tai bus nustatoma pagal naują įdiegtą kompiuterinę programą.

Be to, nuo kitų metų rinkliavą reikės mokėti garažų ir sodų bendrijų nariams. Iki šiol tokio mokesčio nebuvo. Įmonių savininkai mokės mokestį už turto vienetą. Pavyzdžiui, jei žmogus turi šešias parduotuves ar tris kavines, už kiekvieną ir mokės mokestį. Beje, su įmonėmis ir yra didžiausias galvosūkis. Pavyzdžiui, skirtingi atliekų kiekiai yra prekybos, viešojo maitinimo įmonėse, kontorose, kur dominuoja įvairių dokumentų rašymas ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA